☰ menu

Joga dla dzieci i dorosłych

śr.-śr.
21.12-28.12.2011

17.12.2011

PROMOCJA!!!
KUP KARNET NA ZAJĘCIA JOGI DLA DZIECI W CENIE 40zł!!!
DO WYKORZYSTANIA W STYCZNIU.

JOGA DLA DOROSŁYCH

poniedziałek, środa, piątek 9.00-10.00
środa 20.00-21.00

Zajęcia skierowane są do wszystkich pragnących czegoś dla siebie,
czasu, spokoju, wysiłku, relaksu.

Joga jest czymś w rodzaju osobistego rozwoju, wspierającym fizyczne
i duchowe samopoczucie.
Jest filozofią, nauką i sztuką.
Tak jak medycyna posługuje się skalpelem, bądź lekami, tak joga
używa pozycji ciała i oddechu (asan, pranayamy), które pracują na rzecz
wszystkich układów fizjologicznych ciała łagodząc napięcia mięśni,
stymulując krążenie, niwelując bóle. Zmniejsza napięcie psychiczne
spowodowane stresem. Oddech jest też ściśle związany z emocjami,
zatem jego ustabilizowanie oznacza ich opanowanie.

Praktykowanie jogi daje siłę fizyczną i zdrowie, a praca z asanami niesie poczucie harmonii i wewnętrznego spokoju.

JOGA DLA DZIECI
poniedziałek 17.30-18.30

Joga dla dzieci skupia się przede wszystkim na ćwiczeniach, a nie na filozofii. Nauka asan odbywa się przy opowieściach o wędrówkach i przygodach zwierząt, herosów oraz innych bohaterów. Pozycje te są świetnym sposobem na poprawienie koordynacji i koncentracji dziecka. Nauka prawidłowego oddychania wraz z relaksacją w końcowym etapie lekcji rozluźnia
i wycisza dziecko. Dodaje energii życiowej, a także pozwala zapobiegać chorobom. Wpływa nie tylko na ciało, lecz również na psychikę pociechy, pozwalając zdobywać samoświadomość ciała oraz budować poczucie własnej wartości.

Joga w formie zabawy wpływa na ciało, korygując wady postawy dzięki swym ćwiczeniom relaksowo-korekcyjnym.

JOGA DLA KOBIET W CIĄŻY
środy 19.00-20.00

Dlaczego regularne ćwiczenia fizyczne, joga w grupie czy samodzielnie są pomocne podczas ciąży?

Ćwicząc jogę, uczysz się dostrzegać zbędne napięcie mięśni, niepotrzebne wstrzymanie oddechu, śledzić strumień myśli. Nawyk ten jest niezbędny w czasie ciąży, porodu, a także przez cały czas macierzyństwa.Praktyka jogi pomaga kobiecie w ciąży, niezależnie od tego czy ma już jakieś doświadczenie w tej dziedzinie.

Dla pań w ciąży ten dobroczynny wpływ nie oznacza jedynie zadbania o sylwetkę, czy nawet przygotowania do porodu kluczowych w tej sytuacji partii ciała. Oznacza on również ulgę w prawie wszystkich dolegliwościach wiążących się
ze zmianami hormonalnymi oraz wzrostem dziecka w łonie matki.

ZDROWY KRĘGOSŁUP Z JOGĄ
poniedziałki 16.00-17.00

Obecne życie, praca, codzienne monotonne czynności, ciągła nie zmieniona pozycja ciała przez pół dnia, stres… jedyne czego oczekuję, to żeby chociaż nie bolały plecy… Ból lędźwi, krzyża, szyi, masowo uśmierzamy lekarstwami.
A można by temu zapobiec…
Zdrowie kręgosłupa zapewni regularna praktyka jogi. Asany działają profilaktycznie, a także pomagają w poważnych przypadkach terapeutycznych. Techniki wykorzystywane odczas asan, takie jak: napięcia, stretching, wyciągi, ćwiczenia z obciążeniem, elaksacja nerwowo-mięśniowa są bowiem powszechnie stosowane w rehabilitacji.

Na sesjach poświęconych dolegliwościom kręgosłupa dążymy do przywrócenia jego pełnej ruchomości (elastyczności). Jest to proces stopniowy i wymaga regularnego powtarzania aleconej sekwencji asan.

ODCHUDZANIE Z JOGĄ
poniedziałki, czwartki 19.30-20.30
wtorki, 9.30-10.30

Joga rozwija i harmonizuje całe ciało – bez wyróżniania żadnej grupy mięśni czy narządów ruchu. Po intensywnej praktyce zdarza się zaobserwować wzrost poziomu endorfin, czyli „hormonów szczęścia".

Praktyka jogi przyspiesza metabolizm, tym samym poywala pozbyć się zapasów tkanki tłuszczowej. Jej działanie sięga także do układu wydzielania wewnętrznego, trzymując w równowadze hormony, wpływające na gospodarkę wodną w organizmie, łaknienie, zmiany nastroju, a także apetyt.

Joga wzmacnia ciało i umysł. Dzięki dynamicznej formie uatrakcyjnia wygląd całego ciała, uaktywnia mięśnie, o które nie da się zadbać większość powszechnie uprawianych sportów. Aktywizuje cały organizm. Słabe mięśnie zostają wzmocnione, a zapomniane – rozwinięte.

Jogę z powodzeniem można włączyć do zdrowego odchudzania.

TECHNIKI RELAKSACYJNE
Negatywne myśli wywołują uczucie stresu. To, jak myślisz o tym, co Cię czeka determinuje to, w jakim stanie emocjonalnym jesteś. Stres to reakcja fizjologiczna, napięcie mięśni i wydzielanie kortyzolu, hormonu stresu. W eliminowaniu stresu, a także zdolności utrzymania spokoju, radości ducha pomagają techniki relaksacyjne i oddechowe.

Serdecznie zapraszamy!

Pracownia Jogi Agnieszki Robakiewicz