☰ menu

Języki obce? Tak! Ale kiedy? O dwujęzyczności już w przedszkolu

czw.-pon.
12.03-23.03.2015

W Poznaniu brakuje w pełni dwujęzycznych przedszkoli dlatego też powstało przedszkole Dwujęzyczni

– miejsce, gdzie zaspokajane są najważniejsze potrzeby małego rozwijającego się człowieka w atmosferze pełnej akceptacji i szacunku dla jego indywidualności. W przedszkolu Dwujęzyczni dzieci uczą się języka angielskiego i hiszpańskiego poprzez doświadczanie go w prawdziwych sytuacjach życiowych w wymiarze minimum 30 godzin tygodniowo. Takie całkowite „zanurzenie się" w języku obcym już we wczesnym dzieciństwie buduje długotrwałe podstawy językowe. Warto pamiętać, że w okresie przedszkolnym dzieci nie mają jeszcze wypracowanej pamięci logicznej oraz myślenia abstrakcyjnego. Nazwy przyporządkowują sobie do konkretnych przedmiotów i sytuacji. Dzieci w początkowych latach swego życia wykorzystują do przyswajania języka jedną część przedniej partii mózgu jako pamięci. Dorośli natomiast muszą przy nauce nowego języka tworzyć najpierw pamięć dodatkową, w której mogliby „przechowywać" nowe zjawiska językowe, przez co uczą się wolniej. Ponadto, w badaniach udowodniono pozytywny wpływ nauczania języka obcego na ogólny rozwój psychiczny dzieci czyli na pamięć, uwagę, wyobraźnię, myślenie, jak również na kształtowanie u nich umiejętności odpowiedniego zachowania w różnych sytuacjach życiowych, na opanowanie języka ojczystego oraz na ogólny rozwój. Co więcej, bilingwizm jest korzystny nie tylko ze względu na wygimnastykowanie umysłu, większą kreatywność czy wyższy poziom inteligencji, ale również dlatego, że dzieci znające język obcy nie mają blokad spowodowanych nieśmiałością lub lękiem przed wyśmianiem, które często są przeszkodą przy odpowiedzi w szkole i w dalszym życiu.
Istotnym czynnikiem dla w pełni bezpiecznego i radosnego przeżywania wspólnych przygód językowych jest fakt, iż w przedszkolu Dwujęzyczni praca odbywa się w myśl głównej idei Marii Montessori: "Pomóż mi zrobić to samemu". Opiekunowie zachęcają dzieci do samodzielności dzięki czemu dają szansę wszechstronnego rozwoju: fizycznego oraz kulturowego i społecznego, wspierają spontaniczną i twórczą aktywność dziecka. Pomagają też w rozwijaniu indywidualnych cech osobowości, w formowaniu prawidłowego charakteru, zdobywaniu wiedzy, umiejętności oraz współdziałania w grupie.
Oferta przedszkola Dwujęzyczni skierowana jest więc do wszystkich Rodziców, dla których edukacja językowa dziecka jest ważna.
Przedszkole Dwujęzyczni to miejsce gdzie łączy się naukę, zabawę, doświadczenie, profesjonalizm oraz pasję.

Pozwól swojemu dziecku odkrywać świat!

Anglojęzyczne przedszkole Montessori Dwujęzyczni
Ul. Dąbrowskiego25a