☰ menu

niedz.
26.12.2010

21.12.10

Dzisiaj w naszym „KOLOROWYM PRZEDSZKOLU"

odbyło się uroczyste przedstawienie jasełkowe. Przedszkolaki wraz z rodzicami do występu przygotowywały się kilka tygodni. Piękna scenografia, oprawa muzyczna, kolorowe stroje, a przede wszystkim nasze maluchy przeżywające magię Bożego Narodzenia, były powodem dla którego warto było nas odwiedzić w tym szczególnym dniu. Aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale. Cała sala wypełniona była aniołkami, które śpiewały kolędy i pastorałki. Występ okazał się być niezapomnianym przeżyciem zarówno dla naszych milusińskich, jak i ich rodziców.

Jasełka obejrzeli rodzice, dziadkowie, oraz zaproszeni goście m.in. Pani Poseł na Sejm RP Iwona Śledzińska-Katarasińska, Dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej Pani Anna Mroczek, Przedstawicielka Kuratorium Łódzkiej Oświaty Pani Elżbieta Obarek-Gałka i dobry duch naszej Fundacji Pani dr Joanna Kryszczyńska. Dzieci wręczyły przybyłym gościom wykonane własnoręcznie upominki świąteczne, a zakończenie do przedszkolaków przyszedł Święty Mikołaj, który obdarował wszystkich prezentami.

Przypominamy, że powstałe przy Fundacji Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat" – „Kolorowe Przedszkole" to wyjątkowy projekt dotowany z funduszu PFRON, który służy wczesnej, przedszkolnej rehabilitacji dzieci z porażeniem mózgowym. Placówka pracuje Metodą Nauczania Kierowanego i jest w pełni dostosowana do potrzeb dzieci niepełnosprawnych, oraz wyposażona w sprzęt rehabilitacyjny. Ideą tego systemu jest integracja działań rehabilitacyjnych, edukacyjnych oraz społecznych, podejmowanych na rzecz niepełnosprawnego dziecka i jego rodziny w tym samym czasie i miejscu. Ponadto dzieci mają zapewnioną fachową opiekę rehabilitacyjną, logopedyczną i psychologiczną. Pobyt w placówce jest bezpłatny,  a obecnie do przedszkola uczęszcza 21 milusińskich, jednak ze względu na duże zainteresowanie wśród rodziców zaplanowane jest od 1 marca 2011r. utworzenie kolejnej (już czwartej) grupy przedszkolnej. Naszym najnowszym projektem jest otwarcie szkoły dla najstarszych wychowanków, aby mogli, tak jak do tej pory, korzystać z kompleksowej rehabilitacji, zdobywać nowe umiejętności i dorastać w gronie rówieśników.

– Nasze przedszkolaki „starzeją się" i mają coraz większe potrzeby. Bardzo chcielibyśmy móc uruchomić kolejny etap kształcenia. We wrześniu b.r. została zarejestrowana szkoła podstawowa, opracowaliśmy także program kształcenia, brakuje nam tylko miejsca, żeby od nowego roku szkolnego placówka zaczęła funkcjonować – mówi Izabela Jachim-Kubiak Prezes Fundacji „Kolorowy Świat" – Mamy nadzieję, że w „KOLOROWEJ SZKOLE" dzieci nie tylko będą się uczyć, ale też i bawić, nabywać umiejętności z zakresu samodzielności, kreatywności oraz funkcjonowania w grupie. Chcemy przygotować je do integracji ze społeczeństwem, co w przyszłości otworzy dla nich świat – KOLOROWY ŚWIAT.

www.kolorowyswiat.org