15 stycznia 2017 (niedziela), godz. 11:00
Uczestnicy: uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjów (6-15 lat)
Tym razem uczestnicy warsztatu wejdą w role pionierów filmu i będą konstruowali zoetrop – jeden z wynalazków optycznych poprzedzających wynalezienie kina.
Jak samodzielnie zrobić zoetrop? I co to w ogóle jest?
Zoetrop jest urządzeniem wykorzystującym efekt stroboskopowy.
We wprawionym w obrót zoetropie obserwator widzi obrazki przedstawiające kolejne etapy ruchu, które sprawiają wrażenie ruchomej scenki. Efekt wprawia w zdumienia zarówno dzieci, jak i dorosłych!
Cena warsztatów: 15 zł/osoby
Uwaga! Obowiązują zapisy: rezerwacja@mhf.krakow.pl
tel. 12 634 59 32 w. 31 www.mhf.krakow.pl
Program Szkoła widzenia
Trwający od 2012 roku program edukacyjny Szkoła widzenia poświęcony jest zagadnieniom dotyczącym widzenia i postrzegania rzeczywistości, a także tworzenia obrazów oraz ich dekodowania. Problem poznawany jest z różnych perspektyw – tak z perspektywy optyki, jak i psychologii widzenia oraz technologii tworzenia obrazu fotograficznego. Program został skonstruowany na zasadzie: uczenia i aktywizacji przez zabawę.
Program docelowo obejmować ma kilka korespondujących ze sobą elementów tworzących spójną całość. Pierwszym elementem jest stworzona w 2012 roku strona internetowa www.szkolawidzenia.pl
W roku 2015 powstała interaktywna publikacja książkowa Moniki Kozień „Szkoła widzenia” oraz warsztaty edukacyjne, dwa kluczowe elementy programu, nagrodzone w prestiżowym Konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku Sybilla 2015. W 2016, w ramach programu Szkoła widzenia, zrealizowana została wystawa My(d)lenie oczu.