☰ menu

sob.
16.05.2015
godz. 18.00-1.00

Zgierska Noc Muzeów organizowana jest przez Muzeum Miasta Zgierza przy patronacie honorowym Prezydenta Miasta Zgierza. Noc Muzeów współtworzy także Park Kulturowy Miasto Tkaczy i Centrum Konserwacji Drewna.

Program imprezy:

– Muzeum Miasta Zgierza, ul. gen. J. H. Dąbrowskiego 21:
17:00 wernisaż wystawy „44” . Prace Marii, Hanny, Mirosława i Stanisława Łuczaków. Ekspozycja czasowa w ramach cyklu „Zgierskie Sagi Artystyczne”.
19:30 koncert Andrzeja Sikorowskiego i Mai Sikorowskiej z towarzyszeniem Jacka Królika.
Uwaga! Bezpłatne bilety na koncert do odbioru w Muzeum. Ilość biletów ograniczona!

Andrzej Sikorowski lider zespołu „Pod Budą”. Autor przebojów: Ballada o ciotce Matyldzie, Ballada o drugim brzegu, Bardzo smutna piosenka retro (znanej też jako Kap, kap – płyną łzy), Nie przenoście nam stolicy do Krakowa (w duecie z Grzegorzem Turnauem), Kraków, Piwna 7, Rozmowa przez ocean, To już było i Tokszoł. Jego piosenki wykonywali m.in. Maryla Rodowicz, Gayga, Danuta Rinn i Grzegorz Turnau. Od 2003 roku koncertuje wraz z córką Mają. Podczas koncertu zagra także znany polski gitarzysta Jacek Królik.

21:00 – 23:30 nocne zwiedzanie ekspozycji:
„Kruszówka wnętrza mieszczańskie z przełomu XIX i XX w.”,
„Dziecięcy świat – zabawki z dawnych lat” (Dom Turysty PKMT)
„44” – Prace rodziny Łuczaków.
„Zbrodnia Katyńska”

– Park Kulturowy Miasto Tkaczy, ul. G. Narutowicza i ks. Sz. Rembowskiego
16:00  Artystka/Projektantka Alia Üstek. Wernisaż wystawy „Sztuka Zrodzona z Dziedzictwa Dwóch Kultur” – malarstwo, rzeźba w ceramice, rysunek, grafika.
18:00 – 19:00 Pajęczyna czasu – wystawa fotografii Mariusza Nowickiego. Spotkanie z Artystą
20:30 – 21:30 Promocja albumów o Łodzi Jacka Kusińskiego. Spotkanie z Autorem.
21:30 – 23:30 Nocne zwiedzanie ekspozycji w PKMT
22:00 – 22:45 Prezentacja i pokaz konserwacji mebli zabytkowych w Centrum Konserwacji Drewna. „Czy warto ratować historyczne meble?”

Niewątpliwie tej nocy nie warto spać.
Zapraszamy do zwiedzania!

Wstęp na wszystkie wydarzenia bezpłatny!