☰ menu

03.03.2014

Informuje Piotr Walczak:

Inspirator

to jeden z programów prowadzonych przez międzynarodową organizację AIESEC, w ramach którego studenci z wielu zakątków świata prowadzą warsztaty z małymi Łodzianami. AIESEC to organizacja studencka prowadząca wiele projektów na terenie całego globu, mających na celu m.in. kształcenie nowych liderów i rozwój społeczności globalnej. Wolontariusze z egzotycznych krajów Azji, Afryki czy nawet Ameryki Łacińskiej opowiadają uczestnikom o codziennym życiu w innej części globu, swojej kulturze czy podejściu do życia. Zajęcia te nie tylko rozwijają dzieci kulturowo i uczą tolerancji wobec odmiennych kultur, ale także umożliwiają dzieciom wyjątkowy sposób szlifowania języka angielskiego. Oparte głównie na zasadzie interakcji polegają na grach, zabawach i quizach. Dla wielu dzieci może to być pierwszy, bardzo ważny w ich życiu kontakt z obcą kulturą!

12 wolontariuszy AIESEC spędzi w Polsce 6 tygodni, podczas których odwiedzą do 24 chętych placówek przeprowadzając nawet do 1800 godzin zajęć z dziećmi! Inspirator daje uczestnikom projektu szansę na rozwój kulturalny, oraz jedyną w swoim rodzaju przygodę na światowym poziomie. Odwiedzone placówki nie tylko dają swoim podopiecznym szansę na kreatywny rozwój, ale również otwierają ich na niezbędną we współczesnym społeczeństwie wrażliwość kulturową i inteligencję emocjonalną, pomagającą radzić sobie w dorosłym życiu. Wolontariusze Inspiratora w trakcie zajęć starają się także wpoić uczestnikom nawyk pozytywnego patrzenia na świat, łatwego nawiązywania nowych znajomości, otwartości wobec innych i pewności siebie.

Pierwsza edycja rozpocznie się 13 stycznia i potrwa do 21 lutego, zaś druga realizacja projektu będzie miała miejsce pomiędzy 3 marca a 11 kwietnia.

Chętne placówki mogą skontaktować się z projektem za pośrednictwem:

strony internetowej komitetu lokalnego w Łodzi: www.aiesec.pl/lodz
adresu mailowego koordynatora projektu:  rafal.goslawski@aiesec.net

AIESEC ŁÓDŹ
ul.Polskiej Organizacji Wojskowej 3/5 room D313