☰ menu

Inspicjent Brzeszczot przedstawia: Warsztaty animacji poklatkowej

Inspicjent Brzeszczot przedstawia: Warsztaty animacji poklatkowej
pt.-niedz.
14.09-16.09.2018

Podczas warsztatów dzieci poznają tajniki sztuki animacji plastelinowej, zrealizują własne pomysły bazując na wierszach Jana Brzechwy. Wylepią z plasteliny świat pełen przygód, w którym głównymi postaciami są zwierzęta ( hipopotam, kaczka, kwoka, żuk, stonoga, pies, jeż, żaba, wrona, ślimak ) i rośliny ( pomidor, koper, szczypiorek, kalarepka, groch, pietruszka, cebula, burak, fasola ). Na koniec zrealizują krótką animację.

Uczestnicy dowiedzą się jak z pomysłu zrobić scenariusz, jak przygotować scenografię i jak sprawić, żeby ulepione postacie ożyły na ekranie. Warsztaty animacji to świetna zabawa połączona z rozwijającą, kreatywną pracą, której efekty będzie można zobaczyć na dużym ekranie.

14.09.18 godz. 17.00 / 15.09.18 godz. 12.00 / 16.09.18 godz. 12.00 /

wiek: 9+ / wstęp wolny / obowiązują zapisy decyduje kolejność zgłoszeń / anna.borowska@ckagora.pl

Monika Kuczyniecka –

Twórczyni filmów animowanych, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, gdzie studiowała na Wydziale Komunikacji Multimedialnej – dyplom obroniła w pracowni filmu animowanego. W swoich krótkich realizacjach wykorzystuje plastelinę, przy pomocy której – w połączeniu z techniką poklatkową – kreuje barwne, pulsujące życiem filmowe światy. W 2010 roku została laureatką konkursu Offowe Odkrycia Roku organizowanego przez Telewizję Kino Polska i portal Stopklatka.pl. To wyróżnienie otrzymała za animację Ucieczka, stanowiącą ilustrację utworu „Ucieczka z wesołego miasteczka” Czesława Mozila, twórcy projektu Czesław Śpiewa. Artystka realizuje także filmy reklamowe, prowadzi warsztaty animacji plastelinowej, jest autorką ilustracji do książki dla dzieci zatytułowanej „O sowie” autorstwa Zbigniewa Śląskiego. Zrealizowała również animację i scenografię do singla zespołu Fox – „Belly of the Beast”.

Projekt jest dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Exit mobile version