☰ menu

Impreza plenerowa w Grzybowie

pt.
06.07.2012

Oprócz prezentacji każdy uczestnik weźmie udział w zajęciach warsztatowych. Oferta obejmuje warsztaty rzemiosł wczesnośredniowiecznych, zabawy rekonstrukcyjne oraz poprowadzoną przez grupy odtwórstwa historycznego grę terenową „Miejsca i tajemnice grodu grzybowskiego". Zaproponowane zabawy historyczne są realizowane w ramach projektu edukacyjnego GAMA Grzybowskiej Akademii Małego Archeologa.
Od godziny 10.oo na grodzie zamieszkają również odtwórcy – pasjonaci, studenci, miłośnicy historii, którzy na grzybowski gród przyjeżdżają aby choć przez chwilę poczuć się „człowiekiem średniowiecza". Gród w Grzybowie swoje powstanie zawdzięcza Piastom, w okresie X i XI wieku przeżywał on swoją największą świetność. Dziś gród żyje dzięki archeologom, odtwórcom, dzięki pasjonatom pracującym w jego obrębie. Dzięki nim powstała wędzarka do ryb i mięsa, kuźnia, piec garncarski, pomost oraz elementy wystroju i wyposażenia chat – m. in. stół i ławy. Podczas tego jednodniowego wydarzenia po raz pierwszy rozpalimy nowopowstały piec garncarski i wypalimy gliniane naczynia. Wypał trwać będzie ok. 12 godzin.

O godzinie 18.oo rozpocznie się koncert rock-owy. Zespoły, zaproszone przez pracowników Rezerwatu, zagrają w podziękowaniu wolontariuszom pracującym na rzecz grodu, ale też wszystkim którzy tego dnia dotrą na gród!
, a grać będą:
Holy Crab (z Wrześni), Penner Killers (z Poznania), Lunatic Asylum (z Gniezna), oraz Reporter (z Grzybowa).

Koncert odbędzie się dzięki pomocy Wrzesińskiego Ośrodka Kultury.
Wydarzenie to swoim patronatem objęli:
Burmistrz Miasta i Gminy Września – Pan Tomasz Kałużny,
oraz Starosta Powiatu Wrzesińskiego – Pan Dionizy Jaśkiewicz

Zapraszamy wszystkich chętnych do poznania fragmentu naszej historii, a także do zabawy podczas koncertu współczesnych zespołów rock-owych.

Jacek Wrzesiński