☰ menu

I Święto Truskawki Kaszubskiej w Gdańsku

sob.-niedz.
13.07-14.07.2013

Na terenie Polskiego Związku Wędkarskiego przy ulicy Rajskiej 2 będzie można nie tylko kupić truskawkę w różnych postaciach: świeżą, przerobioną na dżemy, soki, herbaty i chutneje. Organizatorzy przygotowali prawie 30 straganów z regionalną żywnością i rękodziełem. Będą też pokazy mody odzieży z elementami kaszubskimi. Podczas imprezy będzie można zdać egzamin na kartę wędkarza i samodzielnie ulepić z gliny garnek. Nie zabraknie wyszukanego jedzenia.

Podczas Święta Truskawki Kaszubskiej i Produktów Regionalnych Pomorza będzie też można zobaczyć jak dawniej przygotowywano regionalne potrawy. Oprócz regionalnych wędlin, serów, miodów oraz nalewek organizatorzy przygotowali LIVE COOKING. Szef kuchni Wojciech Harapkiewicz i Michał Turek z Radia Plus przygotują między innymi rybną polewkę kaszubską i regionalne warzywa smażone po wiejsku.

W Programie:

• pokaz wyrobów Kół Gospodyń Wiejskich
• degustację ryb wędzonych, serów i wędlin
• konkursy i warsztaty plastyczne dla dzieci
• pokaz mody kaszubskiej
• live cooking
• sprzedaż produktów regionalnych
• możliwość zdania egzaminu na kartę wędkarską
• prezentacja sprzętu żeglarskiego
• inne liczne atrakcje