☰ menu

01.10.2016
1 października.2016

Projekt „Historia Łodzi z okien tramwaju

” to cztery tematyczne wycieczki z przewodnikiem, których celem jest promocja dziedzictwa miasta i jego walorów turystycznych. Podczas przejazdów będzie można poznać historię Łodzi filmowej, czy przemysłowej. To propozycja dla tych, którzy szukają nietypowej możliwości poznania naszego miasta.

W ramach projektu odbędą się następujące wycieczki:
21 sierpnia – śladem Łodzi postindustrialnej
4 września – śladem tradycji filmowych Łodzi, start godz. 10.00
17 września – śladem Łodzi w czasach II wojny światowej – rejestracja od 10 września
1 października – szlakiem historii komunikacji miejskiej

Druga z serii wycieczek, poświęcona Łodzi filmowej, odbędzie się w niedzielę, 4 września. „Kingsize”, Vabank”, „Edi” czy „Mój rower” – to tylko niektóre filmy, do których zdjęcia realizowano w Łodzi. Nasze miasto słynie nie tylko z czasów, kiedy słowa film, reżyser czy scenariusz odmieniane były przez wszystkie możliwe przypadki. Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna wypuściła spod swoich skrzydeł wielu znakomitych filmowców i aktorów.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, aby wziąć udział w wycieczkach, konieczne jest wcześniejsze wysłanie zgłoszenia drogą elektroniczną za pomocą specjalnego formularza, lub telefonicznie pod numerem telefonu 797-559-992. Po dokonaniu zgłoszenia należy poczekać na wiadomość zwrotną z potwierdzeniem dokonania rezerwacji oraz informacja o miejscu rozpoczęcia przejazdu.

Wysyłając formularz, akceptuje się regulamin wycieczki, dostępny pod tym linkiem. Uwaga! Nie przyjmujemy zgłoszeń drogą mailową.

Projekt „Historia Łodzi z okien tramwaju” jest realizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi w ramach regrantingu.