☰ menu

HALO ECHO – IV Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych Filmów Animowanych

pt.-niedz.
08.05-10.05.2015

Goście Przeglądu, a szczególnie najmłodsi miłośnicy filmów animowanych, będą mogli podziwiać dzieła filmowe autorstwa dzieci, uczestniczyć w koncertach, spotkaniach autorskich i warsztatach filmowych. Warsztaty stworzą im okazję zrealizowania swych pomysłów pod opieką profesjonalnych twórców obrazów animowanych, którzy wprowadzą je w tajniki sztuki filmowej i pomogą wykonać własne etiudy. Zajęcia poprowadzą Anna Dudek, Andrzej Kukuła i Agnieszka Jarząb, a także studenci wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych.

HALO ECHO – IV Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych Filmów Animowanych
Data: 08-05 do 10-05
Miejsce: Impart, Kino Nowe Horyzonty, ASP
Bilety: wstęp wolny

Podczas spotkań i pokazów autorskich zaprezentowane zostaną filmy dzieci z dorobkiem artystycznym – dzieła wielokrotnie nagradzane na festiwalach i przeglądach filmowych. Będzie więc okazja do spotkań z młodymi artystami i poznania twórczości filmowej Agaty Kosiak, Mai Orłowskiej, Szymona Ruczyńskiego, Joanny Antoniewicz, Julii Fischer, Anny Sicińskiej, Anny Wieczorek i Magdaleny Śliwy.

„Halo Echo" to przestrzeń działań twórczych, do której zaproszone są wszystkie dzieci, robiące filmy animowane w kilkudziesięciu polskich ośrodkach współpracujących z Przeglądem, aby mogły zaprezentować dzieła swej wyobraźni oraz skorzystać z mecenatu zorganizowanej ogólnopolskiej struktury. Zwieńczeniem całorocznej pracy ośrodków jest Ogólnopolski Przegląd Dziecięcych Filmów Animowanych „halo echo", organizowany we Wrocławiu. Po jego zakończeniu, ośrodki biorące udział w projekcie organizują w swoich miejscowościach i regionach pokazy wybranych filmów konkursowych jako ECHO Przeglądu głównego – opowiada Aniela Lubieniecka, dyrektor artystyczny Przeglądu.

Przegląd „halo echo" to najpopularniejsze w Polsce forum prezentacji dziecięcej twórczości filmowej. Zobaczymy ponad 200 filmów animowanych, których treści ujawniają dziecięce problemy, emocje i fascynacje. Swoim uniwersalizmem i wdziękiem obrazy te corocznie zyskują uznanie widzów w każdym wieku, szczególnie zaś dużą estymą cieszą się wśród rówieśników ich twórców! Zrealizowane w różnych technikach i metrażach, stanowią zjawisko wyjątkowe.

Strona internetowa Przeglądu: www.haloecho.pl

Projekt HALO ECHO realizuje Biuro Festiwalowe Impart 2016 we współpracy z Europejską Fundacją Edukacji Filmowej, Katedrą Sztuki Mediów ASP, Fundacją PANCIA oraz Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty.