☰ menu

Grupa Smyków na kocyku

czw.
27.11.2014

Obecność Rodzica będzie sprzyjała poczuciu bezpieczeństwa w nowym środowisku, a także będzie doskonałą okazją do wzmocnienia więzi. Większość naszych zabaw kierowanych przez osobę prowadzącą będzie odbywała się w parze Dziecko – Rodzic, w oparciu o bliski kontakt i współpracę. Będziemy także, wraz z Rodzicami, stwarzać dzieciom okazje do otwierania się na pozostałych członków grupy, zwiększania samodzielności i umiejętności społecznych.

Zajęcia stanowią ważny element naszego dwustopniowego procesu adaptacji dziecka do przedszkola. Dzieci mogą zacząć swoją przygodę z przedszkolem od udziału w zajęciach „Grupy Smyków na kocyku", aby potem pod koniec drugiego semestru, uczestniczyć już samodzielnie w wybranych zajęciach w grupie przedszkolnej. Nasze wieloletnie doświadczenie podpowiada nam, że wspólny wysiłek Rodzica, Dziecka i Nauczycieli poświęcony stopniowej i łagodnej adaptacji do przedszkola, owocuje potem sukcesem Maluszka w karierze przedszkolnej.

Zajęcia Grupy Smyków zaplanowane są tak, abyśmy mogli dostosować się do potrzeb i możliwości Maluszków. Każde spotkanie podzielone jest na kilka zróżnicowanych części, z czasem na krótką przerwę oraz chwilą na dowolną zabawę bez udziału Rodzica.  Ta część spotkania to dla Rodziców czas na bezpieczne tworzenie dystansu, rozmowę, pytania do pani prowadzącej.

Podczas zajęć korzystamy ze zróżnicowanych, sprawdzonych metod, między innymi metody ruchu rozwijającego Weroniki Sherborn, pedagogiki twórczości, a także innych autorskich metod pracy.

Zajęcia prowadzi Monika Buczek, psycholog współpracująca z naszym przedszkolem, autorka programu rozwijania twórczości „Gimnastyka wyobraźni", który realizujemy.

Jakie są nasze cele?

– budowanie u Maluszków pozytywnych wrażeń i emocji związanych ze środowiskiem  przedszkolnym,

– stopniowe zwiększanie kompetencji dziecka potrzebnych w przyszłości do bycia  przedszkolakiem,

– stworzenie okazji dla Rodziców do poznawania swojego Dziecka w nowych sytuacjach,

– inspirowanie do ciekawych, twórczych zabaw Dzieci i Rodziców i przede wszystkim okazja do dobrej wspólnej zabawy!

Organizacja:

·       Częstotliwość: w co drugi czwartek

·       Godziny: 16.00 – 17.30

·       Czas trwania zajęć: 90 min.

·       Zabawy edukacyjne Smyków są podzielone na dwie części, z przerwą na zabawy spontaniczne, które dają okazję  realizowania własnych pomysłów w zabawie z rówieśnikami.

Warunki uczestnictwa:

·       Propozycja zabaw edukacyjnych skierowana do Maluszków od 20 do 30 miesiąca.

·       Pierwsze zajęcia gratis.

·       Każde następne zajęcia – 30 zł

·       Przy zakupie karnetu: 10 zajęć – koszt 250 zł

·       W zajęciach  wraz z dzieckiem uczestniczy jego jeden opiekun.

·       Na zajęcia dziecko i opiekun przynosi obuwie na zmianę.

·       Zainteresowanych Rodziców proszę o kontakt mailowy: przedszkole@pp9.edu.pl lub tel: 503 380 227

·       Zajęcia odbędą się  jeśli zbierze się grupa chętnych.

·       Pierwsze zajęcia w czwartek 20 listopada.

·       Kolejne terminy spotkań:

4 i 18 grudzień 2014

8 i 22 styczeń 2015