☰ menu

Oddział Sportu i Turystyki,
Oddział Kultur i Tradycji Wyznaniowych
Muzeum Sztuki – MS2 w Manufakturze

Ze szprychówką latem muzea za darmo

Muzeum Miasta Łodzi oraz Muzeum Sztuki w Łodzi we współpracy z Fundacją Fenomen wychodzą do łodzian z wakacyjną promocją „Ze szprychówką latem muzea za darmo”. Każda osoba, która weźmie udział w lipcowej Masie Krytycznej (27.07.2012) i otrzyma tradycyjny kartonik zwany szprychówką, poświadczający uczestnictwo w tej rowerowej imprezie, będzie mogła odwiedzić dwa największe muzea w Łodzi bezpłatnie przez cały sierpień.

Promocja obejmuje: Pałac Poznańskich, Muzeum Kanału "Dętka", Oddział Sportu i Turystyki, Oddział Kultur i Tradycji Wyznaniowych oraz Muzeum Sztuki – MS2 w centrum handlowym Manufaktura. Niestety, siedziba główna Muzeum Sztuki na ul. Więckowskiego pozostanie w remoncie jeszcze do 2013 roku. Z podobnych przyczyn zamknięty jest również Pałac Herbsta na Księżym Młynie – będzie go można zwiedzać dopiero po wakacjach.

Niniejsza promocja jest częścią szerszego przedsięwzięcia mającego na celu zwrócenie uwagi mieszkańców, jak i turystów na to, że Łódź jest idealnym miastem aby poruszać się po nim na rowerze. Czy to w życiu codziennym, czy zwiedzając Łódź podczas turystycznych podróży, rower jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem, aby sprawnie i w przyjemny sposób odkrywać nasze miasto. Muzeum Miasta Łodzi stara się pobudzać ten trend poprzez organizację wydarzeń sprzyjających rowerzystom. Na początku czerwca odbyła się rowerowa gra miejska pod tytułem "Pojedź jednoŚladem Poznańskiego", w lipcu i sierpniu, każdy rowerzysta ze szprychówką będzie mógł wejść do Muzeum za darmo, a w następnych miesiącach mamy nadzieję zaskoczyć kolejnymi udogodnieniami dla posiadaczy dwóch kółek.

Zapraszamy do brania udziału w Łódzkich Masach Krytycznych
Więcej szczegółów odnośnie lipcowej Masy Krytycznej www.masakrytyczna.org
Masa Krytyczna startuje tradycyjnie w ostatni piątek miesiąca z pasażu Schillera o godzinie 18.00.

Szczegółowy regulamin promocji na stronie Muzeum Miasta Łodzi.