☰ menu

czw.-czw.
01.07-26.08.2010

Łoj bedzie sie działo!!

Jak podkreślają organizatorzy – kampania skierowana jest do najmłodszych mieszkańców miasta, niekoniecznie czytelników Biblioteki, spędzających wakacje w mieście. Na wszystkie proponowane zajęcia wstęp wolny.

Warto wspomnieć, że w tym roku same dzieciaki zdecydowały (głosując w swoich bibliotekach), że hasłem przewodnim letnich zabaw plenerowo-świetlicowych będzie właśnie góralskie lato.

W programie m. in. gry i zabawy ruchowe, konkurencje sportowe, warsztaty plastyczne, konkursy, zajęcia plenerowe, zajęcia edukacyjne i – oczywiście – niespodzianki. W planach jest także wycieczka rekreacyjno-edukacyjna do Ojcowa i Pieskowej Skały.

Oczywiście, jak przystało na świątynię książki, organizatorzy nie zapomnieli o literaturze. Po wyczerpujących góralskich harcach, dzieci z ochotą wysłuchają głośnej lektury ciekawych góralskich legend i pasjonujących zbójnickich opowieści.

Wielkim finałem tegorocznego lata z biblioteką będzie festyn plenerowy „Oko w oko z Góralem” z udziałem dzieci z poszczególnych bibliotek i wszystkich chętnych z całego Sosnowca. Impreza przewidziana jest na 26 sierpnia, w samym centrum przy ul. Piłsudskiego 27 (park przy Filii nr 20).

O szczegółach oferty sosnowieckiej książnicy można przeczytać na plakatach informacyjnych, stronie internetowej www.biblioteka.sosnowiec.pl albo, po prostu, zapytać w najbliższej placówce MBP na terenie miasta. Natomiast, na stronie biblioteki, w „Letniej galerii fotograficznej” będzie można na bieżąco śledzić „postępy” sosnowieckich Górali.