☰ menu

każdy czwartek
godz. 16.30 – 17.30

Glinianki-lepianki, czyli ceramika dla dzieci

Glinianki – lepianki to czas, kiedy za dotknięciem dziecięcych dłoni, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, bezkształtne kawałki gliny przeobrażają się w smoki, dinozaury, psy lub koty i w wiele, wiele innych stworzeń, w końcu dziecięca wyobraźnia jest nieograniczona!

Jaki wyglądają zajęcia?

Proces ceramiczny wymaga dwukrotnego wypału w profesjonalnym piecu ceramicznym w pracowni, w temperaturze nawet 1250 stopni. Zajęcia odbywają się więc w cyklu:
I zajęcia: lepienie pracy
Prace są wstępnie wypalane i gotowe trafiają do dzieci, które na kolejnych zajęciach je szkliwią (nasze szkliwa są atestowane i bezpieczne)
II zajęcia szkliwienie dwóch prac
Poszkliwione wyroby są drugi raz wypalane w pracowni. Na 4-tych zajęciach dzieci otrzymują gotowe prace i cały cykl zaczyna się od nowa.

Dzięki takiemu systemowi prace są trwałe, kolorowe i estetyczne. Dodatkowo dzieci uczą się cierpliwości.
Tematy są dostosowane do wieku dzieci oraz ich możliwości manualnych. Dzieci robią prace użytkowe (miseczki, doniczki, talerzyki) oraz takie których przeznaczenie czasem trudno jest odgadnąć, ale do ich wykonania użyto nieograniczonej dziecięcej wyobraźni i na pewno mają ogromną wartość dla małego ceramika.
Ceramika dla dzieci jest prowadzona przez Monikę Katarzynę Koprowską.

Dzieci mają m.in. możliwość ulepienia:
•    zwierzątka,
•    wykonania ozdób świątecznych, które zawisną na choince,
•    zrobienia broszki dla Babci,
•    ramki na zdjęcia dla Taty,
•    kubeczka, z którego Mama może napić się herbaty!
Gotowe prace są oczywiście zabierane przez dzieci do domu:)

Dzięki zajęciom Twoje dziecko:
•    poznaje różne rodzaje gliny, jej właściwości, uczą się różnych technik zdobienia i lepienia,
•    w krótkim czasie dzieci zostaje prawdziwym ekspertem w dziedzinie garncarstwa,
•    wzmaga to poczucie własnej wartości dziecka i pozwala uwierzyć we własne siły,
•    wycisza się, uczy skupienia i cierpliwości. Zgniatanie, ugniatanie i wałkowanie gliny zaspokaja jego naturalną potrzebę, przygotowuje w ten sposób rękę do nauki pisania. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy,
•    rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a poza tym, a może przede wszystkim lepienie z gliny sprawia mu autentyczną frajdę!

Kiedy odbywają się zajęcia i ile kosztują?
Terminy zajęć i zapisy – grafik
Zapraszamy na pierwsze zajęcia ze zniżką o połowę ceny 🙂

Koszt zajęć:
•    karnet za 4 kolejne spotkania:  120 zł
(możliwa 1 zapowiedziana nieobecność)
•    karnet za 8 kolejnych spotkań: 220 zł
 (możliwe 2 zapowiedziane nieobecności)

Baby Club Cafe
Ul. Aleksandra Tansmana 5/02 Łódź-Widzew