☰ menu

niedz.
23.08.2015

Girls Code Fun i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie

Bezpłatne warsztaty programowania komputerowego dla dziewczynek w wieku 8-10 lat

Miejsce: Muzeum Sztuki Nowoczesnej, Pańska 3

Data: 23.08.2015 (niedziela) godz. 12.30-14.00

UDZIAŁ BEZPŁATNY

Organizator: Fundacja Girls Code Gun I Muzeum Sztuki Nowoczesnej

Zapisy: http://snip.ly/AY1p

Rodziców prosimy o przyniesienie na zajęcia komputera dla uczestniczki

Każdy powinien uczyć się programowania komputerowego. To nauka jak myśleć.

– Steve Jobs

W niedzielę 23 sierpnia w Warszawie dziewczynki mogą bezpłatnie zacząć naukę programowania komputerowego! To inicjatywa fundacji Girls Code Fun we współpracy z Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Girls Code Fun chcą pokazać, że programowanie komputerowe może być zabawą, a nauki ścisłe to nie tylko tabliczka mnożenia, ale też kreatywność i radość tworzenia. Uczestniczki stworzą na zajęciach własną animację komputerową.

Uczymy dzieci języka przyszłości

Programowanie komputerowe to język przyszłości, którego znajomość pozwala nie tylko rozumieć, ale także tworzyć rzeczywistość już zdominowaną przez nowe technologie. Ucząc dzieci programowania komputerowego, przekazujemy im umiejętności analitycznego myślenia i rozwiązywania problemów, współpracy w grupie, kreatywności i logicznego myślenia. Są to kompetencje niezbędne do osiągnięcia sukcesu na każdym polu, niezależnie od tego czy jest to branża nowych technologii, czy świat finansów.

Programowanie nie tylko przy komputerze

Algorytmicznego myślenia niezbędnego w programowaniu można uczyć się poprzez interaktywne ćwiczenia i zabawy rozwijającymi wyobraźnię. Takimi aktywnościami przeplatane są zajęcia Fundacji. Jej uczniowie będą gościć kobiety, które osiągnęły sukces w branży nowych technologii, odwiedzać wydarzenia i miejsca inspirujące do dalszego zainteresowania naukami ścisłymi i informatycznymi. Uczą się poprzez zabawę, doświadczenie i styczność z autorytetami w dziedzinie nowych technologii.

Ministerstwo Edukacji Narodowej: każde dziecko powinno uczyć się programowania

Każdy może zacząć naukę programowania komputerowego, bez względu na to jak biegle posługuje się komputerem lub radzi sobie z matematyką. Dzieci mogą tworzyć własne animacje, teledyski, interaktywne kartki okolicznościowe i gry. To, co dla rodziców może wydawać się trudne i niezrozumiałe, ich latorośle szybko zrozumieją i polubią.

Znaczenie umiejętności programowania dostrzegło już Ministerstwo Edukacji Narodowej. Rozumie potrzeby dzisiejszego świata i to jak ważna jest nauka programowania by osiągnąć sukces w przyszłości. W kolejnych latach będzie pracować nad zmianami w podstawie programowej. Dzieci będą uczyć się algorytmicznego myślenia już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Obecnie programowania komputerowego wciąż uczą dzieci głównie organizacje takie jak Girls Code Fun.

Kim chcesz zostać w przyszłości?

W Unii Europejskiej  do 2020 roku powstanie 900 milionów miejsc pracy w dziedzinie IT. Ta liczba wciąż się zwiększa. Bycie programistą to zawód, który daje bezpieczeństwo finansowe oraz ogromne szanse nie tylko na europejskim, ale na globalnym rynku pracy. Nic dziwnego, że coraz więcej rodziców chce zainwestować w swoje dzieci ucząc je programowania.

9-latki tworzą własne gry

Fundacja uczy języka programowania Scratch, stworzonego z myślą o najmłodszych na Massachusetts Institute of Technology, uczelni o największym światowym autorytecie w dziedzinie technologii. Scenariusze lekcji Girls Code Fun powstały na Harvard University.

W ostatnim roku szkolnym już 50 młodych dam ukończyło kurs programowania z Girls Code Fun. Na Youtube można obejrzeć wyniki ich pracy. Po jednym semestrze zajęć nawet 9-latki potrafią stworzyć własną animację lub prostą grę. Dziewczyny świetnie bawią się na zajęciach, co pokazuje reportaż Dzień Dobry TVN.

Działania Fundacji Girls Code Fun wspiera Ambasada Amerykańska, a patronują jej Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet, Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Van Anh Dam – koordynatorka programu edukacyjnego Girls Code Fun

info@girlscodefun.pl