Dzień 1. Gdzie ta zima? (mapa zimy – kolaż)
Pierwszego dnia przemierzymy drogi, ścieżki, szlaki prowadzące nas do zimy. Porozmawiamy o mroźnych rejonach świata, o życiu w krainach wiecznego śniegu oraz ludach je zamieszkujących. W części plastycznej, odwołując się do własnych doświadczeń, wspomnień i zdobytych informacji, stworzymy w formie kolażu własną mapę zimowych skojarzeń.
Dzień 2. W zimowym lesie (makieta zimowego lasu)
Drugiego dnia zabierzemy Was do podbiegunowych lasów. Dowiemy się, jakie drzewa i inne rośliny rosną w tajdze. Własnoręcznie, z gałązek, kartonu, filcu i innych ciekawych materiałów wykonamy nasze makiety zimowego lasu.
Dzień 3. Ślady na śniegu (zimowe zwierzęta z gliny)
Tego dnia sprawdzimy, kto zimą w lesie zostawia ślady na śniegu. Zajrzymy do świata zwierząt, które zamieszkują najmroźniejsze zakątki świata. Następnie z gliny ulepimy poznane zwierzęta. Zamieszkają one w wykonanym wcześniej lesie.
Dzień 4. Skąd bierze się śnieg? (tkamy chmury)
Skąd bierze się śnieg? Co musi się wydarzyć, żeby z chmur zaczął sypać biały puch? Na te pytania będziemy szukać odpowiedzi trzeciego dnia. W części plastycznej z puszystych i wyjątkowo miękkich wełen utkamy chmury i sprawimy, że spadnie z nich śnieg.
Dzień 5. Tajemnice zorzy polarnej (zorza wełną malowana – filcowanie)
Ostatniego dnia przyjrzymy się przepięknemu zjawisku z dalekiej Północy. Zorza polarna to niesamowity spektakl gry świateł. Ale skąd się bierze? Czy to możliwe, że zorzę da się zaobserwować z okien naszych domów? Z wełny, włóczek i brokatu ufilcujemy własną zorzę i zamkniemy ją w zimowym obrazie.
prowadzenie: Małgorzata Pietrucha
zapisy: joanna.tekla@arsenal.art.pl
Edycja zimowa półkolonii, czyli seria pięciodniowych warsztatów odbywających się w godzinach 9.00-12.00. Od poniedziałku do piątku zapraszamy na codzienne zajęcia dla dzieci w wieku 7–10 lat.
Dwoje prowadzących każdego dnia przedstawi inny temat na działania plastyczne, przewidujemy także elementy zajęć ruchowych i integracyjnych.
Wszystkie z organizowanych przez nas działań są bezpłatne.
O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.