☰ menu

Gdynia Classica Nova

czw.-sob.
19.09-12.10.2013

Miasto Gdynia zaprasza na:

XVI MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL MUZYKI SAKRALNEJ

22 WRZEŚNIA – 12 PAŹDZIERNIKA 2013

GDYNIA CLASSICA NOVA

Już po raz szesnasty na przełomie września i października gdyńskie kościoły rozbrzmiewać będą dźwiękami najpiękniejszych dzieł muzyki sakralnej w wykonaniu polskich i zagranicznych zespołów i solistów. W tym roku w gdyńskich kościołach gościć będziemy wybitne zespoły, solistów i dyrygentów z Hiszpanii, Polski, Rosji i Ukrainy.

W programie koncertów obok niezwykle popularnych, ale wciąż słuchanych z wielką przyjemnością, dzieł muzyki klasycznej, jak „Requiem" W. A. Mozarta, znajdą się również kompozycje unikatowe – „Stabat Mater" współczesnego hiszpańskiego kompozytora i dyrygenta Miquela Ortegi oraz wykonywane po raz pierwszy „Litanie" Józefa Seidlera i Jana Wańskiego.

Festiwal, który na stałe wpisał się w kalendarz melomanów zmienia swoją nazwę na Gdynia Classica Nova, by w kolejnym rozszerzyć swoją formułę o wybitne dzieła świeckiej muzyki poważnej prezentowane już nie tylko w kościołach, ale także w świeckich salach koncertowych.

PROGRAM:

I 22 września (niedziela) godz. 19, kościół p.w. św. Andrzeja Boboli
Plac św. Andrzeja 1, Gdynia Obłuże

Wykonawcy:
Klaudia Wiech – sopran, Katarzyna Wiech – alt, Artur Nycz – tenor, Dawid Krzysztoń – bas

Chór i Orkiestra Kameralna "Nicolaus", Zdzisław Magoń – dyrygent

Program:

Józef Elsner: Te Deum Laudamus D-dur na sopran, bas, chór 4-głosowy i orkiestrę, Msza a-moll op. 81 na sopran, alt, tenor, bas, chór 4-głosowy i orkiestrę

II 28 września (sobota) godz. 19, kościół p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka (Ojcowie Redemptoryści) ul. Portowa 2, Gdynia Śródmieście

Wykonawcy:
Iwona Gostkowska-Kurczewska – sopran, Marcin Gadaliński – kontratenor, Kamil Król – tenor, Kamil Kaznowski – bas

Orkiestra Trybunału Koronnego, Camerata Lubelska, Przemysław Stanisławski – dyrygent