☰ menu

Gdańsk – miasto przyjazne naturalnemu karmieniu

sob.
11.06.2011

Miniwykłady będą rozpoczynać się co 15 minut i będę prezentowane cyklicznie:

1. Fenomen pokarmu kobiecego
2. Jak nakarmić matkę karmiącą – odżywianie podczas laktacji
3. Jak przygotować się do karmienia – rady dla mamy i dla taty
4. Powrót do pracy w czasie laktacji

Z zainteresowanymi osobami będą rozmawiać konsultanci laktacyjni IBCLC z Poradni laktacyjnej działającej w Szpitalu Specjalistycznym Św. Wojciecha w Gdańsku. Dla wszystkich odwiedzających stoisko przygotowany został konkurs z nagrodami. Podczas imprezy prezentowana będzie wystawa prac nagrodzonych w konkursie fotograficznym "Promuj karmienie piersią", organizowanym przez Fundację "Mleko Mamy".
Na stoisku będzie także można uzyskać informacje na temat zdrowego stylu życia w ciąży oraz pokazy pielęgnacji noworodka przygotowane przez Zakład Pielęgniarstwa Położniczo-Ginekologicznego GUMed.

Akcja odbędzie się w 36 i 37 stoisku Pikniku dla Zdrowia w Parku Zielonym przy ul. Skłodowskiej-Curie w Gdańsku w godzinach 11.00-16.00. Organizatorem Pikniku jest Gdański Uniwersytet Medyczny.

Sobotnia akcja inauguruje trzyletni program zdrowotny "Karmienie Naturalne Dziecka jako Profilaktyka Niekorzystnych Wpływów Środowiska" w całości finansowany ze środków Miasta Gdańska.