☰ menu

Gdańsk miastem wielokulturowym –

wt.-czw.
04.08-06.08.2015

Informacje

: wielokulturowygdansk@gmail.com , tel.: 795 782 827

Osoby uczestniczące w warsztatach będą miały okazję "przymierzyć" pozostawione przez artystkę stroje i wcielić się w zaproponowane przez nią postacie. Stosując różne techniki artystyczne stworzą stroje przyszłości. Poprzez pryzmat ubioru, obyczajowości i różnorodności kulturowej przyjrzą się swojemu otoczeniu, historii rodziny i sąsiedztwa. Działania twórcze mają na celu rozwój poczucia własnej tożsamości, tolerancji, poznanie historii Gdańska i rozwój wiedzy
o różnych kulturach. Każde zajęcia stanowią skończoną całość, istnieje możliwość uczestnictwa
w całym cyklu lub poszczególnych zajęciach.

Każde zajęcia stanowią skończoną całość, istnieje możliwość uczestnictwa w całym cyklu
lub poszczególnych zajęciach.

Warsztaty poprowadzi Bogusława Gontarz psycholog, project manager i trenerka kompetencji społecznych. Od 3 lat koordynatorka projektów edukacji artystycznej o charakterze rewitalizacyjnym oraz partycypacyjnym w Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia w Gdańsku.
W obszarze edukacji przez sztukę współpracuje również z Gdańskim Archipelagiem Kultury, Gdańską Galerią Miejską oraz firmą „Dwie Ole". Realizatorka licznych działań z zakresu animacji kultury i autorka twórczych inicjatyw o charakterze edukacyjnym. Propagatorka działań
o charakterze partycypacyjnym na poziomie lokalnych społeczności. Pracuje z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi oraz seniorami. Do jej pasji należy, m.in. drama, innowacyjne i kreatywne sposoby edukacji oraz aktywności prospołeczne służące rozwojowi regionalnej tkanki miejskiej.

MATERIAŁY EDUKACYJNE

Materiały edukacyjne dostępne na stronie internetowej projektu wraz z mapką
i propozycjami wykorzystania murali podczas zajęć szkolnych. Materiały edukacyjne nie wyczerpują tematu wielokulturowości Gdańska, stanowią propozycję podjęcia tematu w nawiązaniu do powstałej pracy artystycznej, pokazują w jaki sposób można mówić o wielokulturowości uwzględniając jednocześnie aspekty historyczne i współczesną problematykę migracji, łącząc działania twórcze i elementy poznawcze.

Dodatkowo powstanie wirtualna wystawa prac plastycznych powstałych w ramach projektu
na stronie internetowej projektu.

Exit mobile version