☰ menu

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
ul. Zachodnia 54/56.

Patronat Miasta Dzieci

Gala Wolontariatu to cykliczna impreza integracyjna organizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Celem przedsięwzięcia jest podsumowanie działań wolontarystycznych i nagrodzenie najbardziej aktywnych społeczników. Z roku na rok wydarzenie cieszy się coraz większym zainteresowaniem i przyciąga nowym sympatyków, również z sektora publiczno-państwowego i prywatnego.

RCW „Centerko” jest również zapraszany przez sieć Centrów Wolontariatu w Polsce do koordynacji konkursu pt. „Barwy Wolontariatu” na poziomie lokalnym.

Gala Wolontariatu to specjalna okazja do poznania ciekawych sylwetek wolontariuszy z regionu łódzkiego, działających w różnych obszarach życia społecznego, których różnorodność sprawia, że wolontariat w naszym otoczeniu staje się szalenie barwny. Działalność wolontariuszy rozwinęła się już mocno w obszarach pomocy społecznej, oświaty, czy służby zdrowia. Pojawiają się jednak wciąż nowe, dotychczas mało dostępne dla wolontariuszy dziedziny – kultura, działalność administracyjna, wolontariat pracowniczy, usługi specjalistyczne (np. porady prawne czy tłumaczenia).

VII już edycja uroczystości, realizowana przez RCW "Centerko" odbędzie się w dn. Będzie to nie tyko okazja do podsumowań, podziękowań, ale również wspólnej integracji. Podczas Gali nastąpi rozwiązanie lokalnej edycji konkursu "Barwy Wolontariatu" oraz najaktywniejszych wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu w naszym regionie wraz z symbolicznym wręczeniem upominków dla najaktywniejszych działaczy tego roku.

W tym roku, oprócz prezentacji wolontariuszy, część oficjalną wzbogacą występy estradowe zaproszonych artystów, m.in. grupy Rock Star Music, Danieli Zabłockiej i Karoliny Sawickiej, którzy uatrakcyjnią Galę niespodziankami dla łódzkich społeczników.

Zadanie „Promocja i organizacja wolontariatu w mieście Łodzi” – Przepis na wolontariat jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi

Realizator zadania: Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół „POMOST”

Biuro projektu: Punkt Pośrednictwa Pracy Wolontarystycznej „Centerko”, ul. Próchnika 7; 90-408 Łódź tel.: + 42 307 03 72
e-mail: kontakt@centerko.org, www.centerko.org

Na imprezę zapraszamy wszystkich, tych którzy kochają wolontariat, dla których działania społeczne stanowią sens i esencję życia. Spotkajmy się i razem celebrujmy ten dzień!!! "Łyżka strawy" w postaci łakoci, samodzielnie upieczonego ciasta, bądź pysznego napoju, mile widziana 🙂

Na afterparty udamy się do Kina Bodo o godz. 20.30.

Harmonogram imprezy:

17.00-17.15 REJESTRACJA
17.15-17.20 WYSTĘP ZESPOŁU TANECZNEGO „GO POMOST!"
17.20-17.25 FILM „PRZEPIS NA WOLONTARIAT" / PRZYWITANIE PRZYBYŁYCH GOŚCI
17.25-17.45 PREZENTACJA ŁÓDZKICH WOLONTARIUSZY I DOBRYCH PRAKTYK WOLONTARIATU
17.45-17.55 WYSTĘP WOKALNY DANIELI ZABŁOCKIEJ
17.55-18.15 NAGRODZENIE NAJAKTYWNIEJSZYCH SPOLECZNIKÓW