☰ menu

Fundacja Zwalcz Nudę zapowiada pełne emocji i niezapomniane gry miejskie oraz spacery po Warszawie!

pt.-niedz.
28.07-30.07.2023
Lato już w pełni, a Fundacja Zwalcz Nudę przygotowała wydarzenia dla najmłodszych, gwarantujące aktywne i rodzinne spędzenie wakacji. Projekt „Kapitan Warszawa” zapewni pełną dawkę zabawy i przygody dla małych (ale nie tylko!) mieszkańców stolicy.

„Kapitan Warszawa” to projekt, który skupia się na wspólnej, rodzinnej zabawie i aktywnym spędzeniu czasu w gronie najbliższych. W ramach projektu dwie organizacje – Fundacja Zwalcz Nudę oraz Fundacja Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii – organizują historyczne spacery po Warszawie oraz gry miejskie. Dwie z nich odbędą się już w lipcu i w sierpniu: „Bractwo Odważnych Serc” i „Misja Kosmiczna ze Zwalcz Nudę”. A zaraz po wakacjach, w dniach 15-17 września, organizowane są Warszawskie Dni Rodzinne – wielkie święto, w ramach którego można wziąć udział w bezpłatnych wydarzeniach w całej stolicy oraz pikniku sportowo-rodzinnym na błoniach PGE Narodowego. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.warszawskiednirodzinne.pl.

Aktywne lato z Fundacją Zwalcz Nudę: turnusy wakacyjne i gry miejskie dla dzieci!

W ramach gier miejskich Fundacja Zwalcz Nudę przygotowała dwie wyjątkowe propozycje. Pierwsza z nich, „Bractwo Odważnych Serc”, odbędzie się już 30 lipca na Mokotowie. Gra zapewni uczestnikom niezapomnianą przygodę w świecie rycerzy, księżniczek, dawnych legend i ciekawych przygód: gracze będą mieli szansę na naukę strzelania z łuku, przejażdżkę na koniach mechanicznych czy wspólne odtańczenie poloneza przed pałacem. Już 30 lipca czeka na uczestników mnóstwo fascynujących wyzwań, wprowadzających w świat dworskich obyczajów i przygód, które pokażą najważniejsze wartości w życiu człowieka. Druga gra miejska to „Misja kosmiczna ze Zwalcz Nudę”. Gracze odlecą już 26 sierpnia, a miejscem startu jest galeria Okęcie Park. Już od godziny 11:00 uczestnicy gry ruszą z przygotowaniami do niesamowitej ekspedycji,

zaczynając od testów sprawnościowych, nauki języka obcej cywilizacji oraz zbudowania bezpiecznego lądownika. Oprócz praktyki potrzebna jest teoria. Dzięki zadaniom nie z tej ziemi młodzi astronauci dowiedzą się, jakie gwiazdozbiory mogą oglądać nocą na niebie, a także poznają nadzwyczajne warunki panujące na innych planetach, by wiedzieć, w którym miejscu kosmosu dokładnie wylądowali.

Kolejną część projektu stanowią spacery po niewidzialnym mieście. Wędrując po zakątkach Warszawy, dzieci odkryją tajemnice miasta i zgłębią jego historię. Spacery mają na celu przybliżenie mieszkańcom stolicy mniej znanych historii Warszawy. W trakcie spacerów będzie można sobie wyobrazić to, czego nie widać – miejsca i budynki, po których został tylko fundament, piwnica, pagórek lub wspomnienie.

Więcej o grach i spacerach można przeczytać na stronie internetowej: https://zwalcznude.pl/kapitan-warszawa/.

Nie można zapomnieć również o letnich zajęciach w trakcie tygodnia dla dzieci w Klubie dla Rodzin Zwalcz Nudę. W czasie drugiego wakacyjnego turnusu „W 5 dni dookoła świata” dzieci poznają smaki z różnych zakątków globu, będą uprawiać nietypowe sporty, przeprowadzać eksperymenty, uczyć się robotyki, a nawet przygotują własną tabliczkę czekolady. Zdobędą tę wiedzę, bawiąc się w niepowtarzalnym stylu Zwalcz Nudę! „W 5 dni dookoła świata” to okazja, by spędzić czas w towarzystwie rówieśników, rozwijać swoje talenty i cieszyć się pełnym programem aktywności, w tym sportowych, artystycznych i przyrodniczych. Zapisy na turnusy wakacyjne odbywają się na stronie www.zwalcznude.pl.

Weekend dla rodzin: Warszawskie Dni Rodzinne z Fundacją Zwalcz Nudę!

Nie tylko letnie miesiące przyniosą wyjątkowe wydarzenia dla najmłodszych. W dniach 15-17 września 2023 roku odbędą się Warszawskie Dni Rodzinne, podczas których rodziny będą miały możliwość spędzenia wspólnego czasu przy licznych atrakcjach, grach i warsztatach tematycznych. Fundacja Zwalcz Nudę zapewni nie tylko rozrywkę, ale również zajęcia edukacyjne i kreatywne.

Warszawskie Dni Rodzinne to weekend, podczas którego miasto zamienia się w wielki plac zabaw. Projekt logistycznie zbliżony jest do Nocy Muzeów – firmy i instytucje kierujące swoją ofertę do rodzin organizują w swoich punktach dni otwarte, a my zbieramy wszystkie wydarzenia w jednym miejscu, by ułatwić zainteresowanym ich wyszukiwanie. Dzięki współpracy z setkami punktów rodzinnych w stolicy Fundacja Zwalcz Nudę tworzy wyjątkowy program animacji. Wszystko jest otwarte, bezpłatne i skierowane do rodziny. Finałem Warszawskich Dni Rodzinnych jest piknik na błoniach PGE Narodowego, który odbędzie się 17 września 2023 roku. Więcej informacji na www.warszawskiednirodzinne.pl.

„Kapitan Warszawa” to inicjatywa, która pozwala najmłodszym mieszkańcom stolicy na pełne przygód i niezapomniane lato. Fundacja Zwalcz Nudę już od lat tworzy w Warszawie wydarzenia, które łączą zabawę z edukacją, rozwijając w dzieciach pasję do odkrywania i aktywności. W tym roku połączyła siły z Fundacją Dziecięcy Uniwersytet Ciekawej Historii, rozwijając program gier miejskich o spacery historyczne po Warszawie. Niech te letnie miesiące będą dla wszystkich pełne radości, twórczości i niezapomnianych chwil!

Projekt Kapitan Warszawa jest współfinansowany przez m.st. Warszawa.