☰ menu

Finał Akcji Zima w Mieście

pt.
12.02.2010

Efektem finalnym warsztatów FOSA jest widowisko muzyczne, którego premiera odbywa się w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki na zakończenie ferii. Do tej pory wystawiliśmy spektakle oparte na motywach znanych dzieł literackich, między innymi: „Pinokio”, „Król Maciuś Pierwszy”, „Alicja w Krainie Czarów”, „O dwóch takich, co ukradli księżyc”. W tym roku rozpoczynamy produkcję musicali młodzieżowych dedykowaną naszemu miastu. Autorem wszystkich realizacji FOSY jest Cezary Domagała, reżyser, autor scenariuszy i tekstów piosenek.

Jak co roku do projektu – na podstawie kolejności zgłoszeń – przyjmujemy 150 uczestników w wieku od 13 -19 lat. Praca nad spektaklem trwa 2 tygodnie. W ramach prób odbędą się zajęcia choreograficzne, teatralne, wokalne, dykcyjne, dramowe, praca w studiu nagrań, próby do widowiska. Tworząc ten projekt założyliśmy, że każdy kto zgłosi swój udział wystąpi w przygotowywanym widowisku, bez względu na poziom umiejętności. To podczas naszych warsztatów artystycznych młodzież uczy się i podnosi swoje umiejętności pod kierunkiem profesjonalistów.

W tym roku zobaczymy musical warszawski pod tytułem „Warszawski sen”. Bohaterami musicalu będą młodzi mieszkańcy stolicy, ze swoimi marzeniami, problemami, radościami, którzy opowiedzą o sobie i o Warszawie. Przedstawimy Stolicę jako miasto nowoczesne, kultywujące historię i tradycję, miasto wielokulturowe.

Scenariusz i reżyseria: Cezary Domagała
Opracowanie muzyczne: Tomasz Bajerski
Scenografia: Ewa Łaniecka
Kostiumy: Gabryella Miłowska-Moląg
Choreografia: Marta Domagała

Więcej informacji:
Agnieszka Budzyń, Martyna Skrednów.
 tel. 22 831-53-93,
mail: info@scek.pl
www.scek.pl

Bezpłatne wejściówki do odebrania od 01.02.2010 r. do wyczerpania.
Stołeczna Estrada ul. Marszałkowska 77/76,

Miejsce: Sala Kongresowa PKiN