☰ menu

Filmy dla dzieci w Krakowie

niedz.
30.10.2011
Jesienny repertuar to przede wszystkim arcydzieła polskiej animacji dla dzieci. Proponujemy naszym Milusińskim zestaw ponadczasowych bajek, które cieszyły się ogromną popularnością. Produkcje Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku – Białej stanowią znaczącą część programu – tam powstały pokazywane podczas tego cyklu liczne opowieści o perypetiach zwierząt oraz animowane ekranizacje bajek znanych autorów- Jana Brzechwy, Juliana Tuwima czy Marii Konopnickiej. Dzięki rozpoczętej współpracy ze Studiem Filmów Animowanych TV, Mali Widzowie poznają fascynujące legendy polskie. Szczególnie polecamy bajki o przygodach sympatycznych bohaterów dzieciństwa starszego już dzisiaj pokolenia – Krecika oraz Misia Uszatka. Nie zabraknie też tematyki około-świątecznej oraz wizyty Świętego Mikołaja.

W trosce o kształtowanie kreatywności naszych Milusińskich, po każdym seansie organizowane są warsztaty plastyczne, których tematyka powiązana jest z treścią obejrzanych wcześniej bajek.

Co więcej, dzieci będą miały niepowtarzalną okazję poznania kina "od kuchni" – zachęcamy bowiem do zwiedzania kabiny operatorskiej i zapoznania się z tajemniczymi mechanizmami ruchomych obrazów.

Raz miesiącu odbywać się będą autorskie warsztaty dla dzieci prowadzone przez Famigę – Miejsce dla Rodziny i Przyjaciół. W programie zabaw m. in.: pokaz wielkich baniek mydlanych, tworzenie zwierząt z baloników, spotkanie z psem Kiperem oraz Mikołajki.

Na uczestników cyklu czekają również zniżki w kawiarni Rodzinka Cafe (ul. Floriańska 15) oraz konkursy, w których losować będziemy zaproszenia na desery dziecięce w Pijalni Czekolady E. Wedel (Galeria Krakowska).

30 października, godz. 11.00
ZESTAW BAJEK ZE STUDIA FILMÓW RYSUNKOWYCH W BIELSKU-BIAŁEJ


– przygody zwierzątek: pieska, myszki, ślimaka i motyla, 47′

WALTER – LENIWA MYSZ
reż. Stanisław Dülz, Polska 1971
Leniwa mysz o imieniu Walter zaniedbuje swoje obowiązki, co sprawia, że jej naturalne otoczenie odwraca się od niej. Osamotniony Walter trafia do społeczności żab, w której, jeśli chce być zaakceptowany, musi być użytecznym dla innych.

DLACZEGO ŚLIMAK NIE MOŻE BYĆ LISTONOSZEM
reż. Edward Wątor, Polska 1975
Ważka, która jest listonoszem, łamie skrzydło i nie może roznosić listów. Jej funkcji podejmuje się ślimak, ale myli adresy i porusza się zbyt wolno.

SZCZĘŚLIWY MOTYL
reż. Alfred Ledwig, Polska 1971
Motylek zastanawia się, kim być, aby stać się szczęśliwym. Odrzuca wiele pomysłów. W końcu odnajduje innego motylka, który zostaje jego przyjacielem. I wtedy – staje się szczęśliwy.

WYPRAWA PO MIÓD
reż. Stanislaw Dülz, Polska, 1968
Pluszowy miś wyrusza na wyprawę po miód. Trafia do pszczół, ale one nie mają miodu, bo kwiaty z powodu suszy pozbawione są nektaru. Miś wraz z przyjaciółmi podlewa kwiaty. Pszczoły znowu mają miód i w nagrodę częstują nim misia.

 

Exit mobile version