☰ menu

Festyn rodzinny Bezpieczne wakacje w Galerii Bemowo

sob.
22.06.2013
Festyn odbędzie się na parkingu Galerii, w godzinach 12.00- 17.00 (w razie niepogody zostanie przeniesiony do budynku). Dla wszystkich gości, którzy w tym dniu odwiedzą centrum, organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, ciekawych pokazów, wykładów, a także konkursy
i zabawy związane z promowaniem bezpiecznego i radosnego spędzania wakacji.

Całe wydarzenie podzielone zostanie na 4 główne strefy: miasto, woda, góry i las. W każdej ze stref specjaliści przybliżą zasady bezpiecznego zachowania. Stworzone zostanie "Miasteczko Rowerowe" w którym będzie można przypomnieć sobie znaki i przepisy drogowe ze szczególnym uwzględnieniem ruchu rowerzystów.

Niezwykle istotnym tematem, związanym z bezpieczeństwem podczas wakacji jest temat bezpiecznej jazdy samochodem. Co roku słyszymy przerażające statystyki wypadków samochodowych właśnie w okresie wakacyjnym. Miesiące wakacyjne są miesiącami z największą ilością wypadków. Warto więc o tym mówić i edukować, jak bezpiecznie dojechać na wakacje. Dlatego – mówi Piotr Bombolski, dyrektor Galerii Bemowo, w symulatorze dachowania będzie można przekonać się, jak ważne jest zapinanie pasów w samochodzie. Będą też organizowane warsztaty i pokazy pierwszej pomocy przeprowadzane przez wyszkolonych ratowników. Każdy będzie miał okazję dowiedzieć się, jak bezpiecznie spędzić wakacje w mieście, lesie, górach czy nad wodą.

Wiele innych atrakcji czeka na wszystkich, którzy w tym dniu odwiedzą Galerię Bemowo. Będą, kurs samoobrony, ścianka wspinaczkowa dla tych, którzy planują spędzić wakacje w górach. Ratownicy zaprezentują też pokaz ratownictwa medycznego i nauczą, jak rozpoznawać oznaczenia kąpielisk. Podróżnik, Bożena Topolewska doradzi, jak zaplanować idealną podróż i na czym polega talent sprawnego pakowania plecaka.

Nie zabraknie rozrywek dla najmłodszych.

Centrum Kultury Bemowo oraz Językowe Domino będą prowadzić Wakacyjny Kiermasz Podróżniczy, podczas którego organizowane będą zagadki językowe i warsztaty balonowe. Podczas festynu rozłożona zostanie też wielka dmuchana zjeżdżalnia, a wielbiciele łakoci z pewnością ucieszy bezpłatna wata cukrowa rozdawana zarówno dużym i małym. Nie zabraknie konkursów z nagrodami i zabaw dla całej rodziny.