☰ menu

Festyn dla Rodzin w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce

niedz.
11.09.2011

Festyn folklorystyczny z cyklu „Z życia dawnej wsi" pt. „Idzie, idzie Pani Jesień" w Kujawsko-Dobrzyńskim Parku Etnograficznym w Kłóbce,
gm. Lubień Kujawski – 11 września, w godz. 15.00-18.00.

Oprócz zajęć pokazanych w widowiskach, w zagrodach skansenowskich prezentowane będą liczne pokazy, np. odwirowywania miodu, tłoczenia oleju, szatkowania kapusty, smażenia powideł, gromadzenia zimowych zapasów warzyw w piwniczce. Będzie można samemu otłukiwać ziarno na kaszę w stępie, mielić ziarno na mąkę w żarnie i przesiewać je, itp.
Dla najmłodszych przewidziane są gry i zabawy na wiejskim podwórku, np. kolorowe stempelki z ziemniaków, chodzenie na szczudłach, wrzucanie szmacianych woreczków do wiklinowych koszy, itp.
Podczas imprezy nie zabraknie kujawskiej muzyki, śpiewu i tańców w wykonaniu „Kapeli spod Kowala" i Kapeli Ludowej „Kurzowioki" z Wierzbinka.
Na licznych straganach można będzie zakupić wyroby rękodzieła ludowego oraz potrawy regionalne, np. czarninę, kluski ziemniaczane, gzik, prażuchę, tłuczoną marchew, słodkie wypieki i wiele innych smakołyków.
„DELECTA" – sponsor Kujawsko-Dobrzyńskiego Parku Etnograficznego w Kłóbce poczęstuje uczestników imprezy „Fisielem".

PROGRAM:

Termin – 11 września br., w godz. od 15.00 do 18.00
Miejsce – Kujawsko-Dobrzyński Park Etnograficzny w Kłóbce, gm. Lubień Kujawski

Występy na scenie przy karczmie

– widowisko pt. „Wykopki" w wykonaniu Teatru Obrzędowego „Borowioki"
z Babiaka,
– widowisko pt. „Deptanie kapusty" w wykonaniu Zespołu Folklorystycznego
„Lubominianki" z Lubomina,
– występ „Kapeli spod Kowala",
– występ Kapeli Ludowej „Kurzowioki" z Wierzbinka,

Ponadto
– pokaz odwirowywania miodu połączony z degustacją,