☰ menu

Festiwal Łódź Czterech Kultur –
PODWÓRKA KONTRA PAŁACE

Plac Wolności , 91-415 Łódź

Festiwal Łódź Czterech Kultur prezentuje kultury: polską, żydowską, niemiecką i rosyjską tworzące historię wielokulturowej Łodzi.

Łódź Czterech Kultur jest kontynuacją festiwalu stworzonego w 2002 roku przez Witolda Knychalskiego, corocznym wydarzeniem artystyczno-społecznym, odwołującym się do mitu założycielskiego Łodzi – najszybciej rozwijającej się metropolii Europy końca XIX wieku. Miasta stworzonego przez Niemców, Polaków, Rosjan i Żydów, dzięki ich gotowości do rozwiązywania problemów miasta ponad wszelkimi podziałami. Jedyny taki festiwal, który integruje mieszkańców ze sobą i z miastem, nadaje nową wartość zapomnianym miejscom i zdarzeniom.

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny. Liczba miejsc nieograniczona, jednak niekiedy obowiązywać będą rezerwacje miejsc siedzących.

www.4kultury.pl