☰ menu

Festiwal Latino Warszawa

niedz.
23.08.2015

Kultura latynoamerykańska to eksplozja smaku, zapachu, barw, energetyzujących dźwięków.

To m.in. ciepło i radość salsy, żywiołowość samby, bliskość tanga, koloryt folkloru. Spontaniczność, otwartość, radość i bycie razem. Tymi egzotycznymi emocjami organizatorzy Festiwalu Latino Warszawa chcą dzielić się z mieszkańcami Warszawy. Przewodnikami w podróży przez kulturalne bogactwo tego regionu będą osoby pochodzące z Ameryki Łacińskiej, a mieszkające w stolicy.

Jak mówi Cristian Rubin z Fundacji Kulturo: „Warszawa jest miastem, w którym przebywa wiele osób z kręgu latynoamerykańskiego, stanowią one część naszej miejskiej społeczności. Mają tu swoje rodziny, a co ważne bardzo często działają na polu kultury i promują dziedzictwo rodzimych krajów. Dlatego też, tak ważne jest dla nas podkreślanie ich obecności w stolicy i jednocześnie inspirowanie Warszawiaków potencjałem kulturowym regionu latynoamerykańskiego".

Dla uczestników festiwalu organizatorzy przygotowali bogaty program, różnorodny pod względem przekazu – tak by jeszcze pełniej i intensywniej doświadczać piękna Ameryki Łacińskiej.

Nie zabraknie koncertów, warsztatów tanecznych i językowych, imprez tanecznych, prelekcji. Będzie coś dla duszy i ciała, a na wielbicieli kulinarnych doznań czekać będą przysmaki kuchni latynoamerykańskiej serwowane na targu latino. Co ważne, wydarzenie jest dostępne dla wszystkich – bez ograniczenia wiekowego, a wiele modułów ma charakter międzypokoleniowy i integrujący.

Program wydarzenia:

11:00 – 12:45 JĘZYK KLUCZEM DO KULTURY – warsztaty językowe dla DZIECI

• 11:00 – 11.45 Hiszpański latino

• 12:00 – 12:45 Portugalski brazylijski

Warsztaty językowe dla DZIECI
Nauczyciel: Hector Lozada (VENEZUELA)
Nauczyciel: Natalia (BRAZYLIA)
i kursy z języka portugalskiego z podziałem na wersje, w wersji kontynentalnej i brazylijskiej.
Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują zapisy (info@fundacjakulturo.org; tel. 503 152 129).

Nauka hiszpańskiego latino i portugalskiego brazylijskiego dla DZIECI – wstęp wolny, obowiązują zapisy.

Wszystkie chętne dzieci w wieku 5-10 lat zapraszamy na niezwykłą lingwistyczną przygodę – warsztaty językowe prowadzone przez lektorów z Ameryki Łacińskiej. Będą to gry, zabawy, wyliczanki, nauka krótkich piosenek. Czas trwania każdorazowych zajęć to 45 minut.

11:00 – 11.45 Hiszpański latino Hector jest absolwentem nowojorskiego Uniwersytetu Columbia i założycielem Warsaw School of Languages. Posiada ponad 8 letnie doświadczenie w nauczaniu dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia z tym lektorem są nieszablonowe, dzięki jego bogatemu doświadczeniu i umiejętności łączenia nauki języka z barwnym opisem rzeczywistości świata hiszpańskojęzycznego.

12:00 – 12:45 Portugalski brazylijski Natalia jest native speakerem języka portugalskiego i prowadzi zajęcia w wersji brazylijskiej w ramach Warsaw School of Languages, która oferuje zajęcia indywidualne

ZAPISY:Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują zapisy (info@fundacjakulturo.org; tel. 503 152 129).

13:15 – 13:45 VIVA MUSICA LATINA; część 1

Koncert, w trakcie którego nie zabraknie m.in. tang, cumbii, boler.

14:00 – 14:30 MOJE HISTORIE LATINO – BRAZYLIA

Wielokulturowa opowieść inspirowana formą „stand up′u + pokaz SAMBY brazylijskiej.

15:30 – 16:00 MOJE HISTORIE LATINO – ARGENTYNA

Wielokulturowa opowieść inspirowana formą „stand up′u.

16:30 – 17:15 Międzypokoleniowe warsztaty SALSA DLA WSZYSTKICH

17:30 – 17:40 Pokaz tradycyjnego tańca ludowego z Peru

18 – 18:30 VIVA MUSICA LATINA; część 2

Koncert, w trakcie którego usłyszymy największe hity latino, takie jak La Tortura, Guantanamera oraz wiele innych.

19:00 – 21:00 LATINO MILONGA (impreza taneczna) z pokazem profesjonalnych tancerzy tanga i lekcją kroku podstawowego

11:00 – 21:00 TARG LATINO

W trakcie całego festiwalowego dnia uczestnicy wydarzenia na typowym dla obszaru latynoamerykańskiego targu (mercado) będą mogli skosztować autentycznych potraw kuchni Ameryki Łacińskiej.

GDZIE?

Cud nad Wisłą