☰ menu

Festiwal i warsztaty dla Dzieci w Poznaniu

wt.-śr.
31.05-01.06.2011
We wtorek i środę zapraszamy na Cytadelę oraz do Ośrodka Teatralnego Maski na niezwykłe spotkanie z autorskim teatrem lalkowym, wędrującym i odwołującym się do tradycji sztuki lalkarskiej. Niezwykłe, bo bliskie, kameralne, refleksyjne, ciepłe i przyjazne. Wszystkie przedstawienia prezentowane są przed południem oraz o godzinie 17.00.

· Pin i Gwin zabiorą widzów czteroletnich i starszych w między biegunową podróż. Będą w znakomitych rękach Jarmilii Vlčkovej z Czech, wcześniej czołowej aktorki teatru Draka, z Hradec Kralove, obecnie tworzącej indywidualne przedstawienia we własnym Teatrze U Staré herečky (Teatrze u Starej Aktorki).

Pin i Gwin
Teatr U Staré herečky (Czechy)
Cytadela, plener

31 maja, godz. 11.30, 17.00
1 czerwca, godz. 9.30, 11.30

Bilety – 10 zł

· Teatr Meridiano z Danii dzięki wieloletnim poszukiwaniom i pracy nad środkami wyrazu potrafi w delikatny i poetycki sposób opowiadać o stracie i przemijaniu już pięcioletnim dzieciom. W Animie pojawiają się pytania, emocje, obrazy zaskakujące, ale i napełniające nadzieją. Teatralny język twórcy tego przedstawienia i współzałożyciela teatru, Giacommo Ravicchio rozumiany jest na całym świecie, jego realizacje prezentowane były w ponad 40 krajach.

Anima
Teatr Meridiano (Dania)
Ośrodek Teatralny Maski

31 maja, godz. 17.00
1 czerwca, godz. 9.30, 12.00

Bilety – 10 zł

Wędrującym twórcą kompleksowo kreującym swe przedstawienia jest też Adam Walny, który w Hamlecie podejmuje próbę wprowadzenia dzieci (od 9 lat) i młodzież w metafizyczny świat młodego księcia nawiedzanego przez Ducha ojca. W tej charakterystycznej, lalkarskiej interpretacji szekspirowskiego dzieła pojawiają się fascynujące i tajemnicze marionety wodne.

Hamlet
Walny – Teatr (Warszawa/Ryglice)
Cytadela, pawilon

31 maja, godz. 9.30, 11.30
1 czerwca, godz. 11.30, 17.00

Bilety – 10 zł

Ponadto zapraszamy do CK Zamek na wystawy Książka w nowych szatach. Wszystkie pogłoski o jej śmierci są przesadzone! oraz Zabawki naszych dziadków.

www.csdpoznan.pl
Anna Litwińska, tel. 503 028 248