☰ menu

14.10-20.10.2013
14-20 PAŹDZIERNIKA
KINO KOSMOS, ul. Sokolska 66, Katowice

Dla niektórych kultowi byli Bolek i Lolek, dla innych Miś Kudłatek, ktoś przy każdej okazji z zapamiętaniem opowiada o odcinku odkrywającym tajemnice budy Reksia. O jakich filmach będą opowiadać Państwa dzieci kiedy dorosną?

Sekcja KLAPS prezentuje mądre, ciepłe i piękne opowieści, od których nie można się oderwać, z bohaterami za których do ostatniej minuty seansu trzyma się kciuki z całych sił.
W tym roku gościem specjalnym Sekcji KLAPS jest kinematografia duńska. Program powstał we współpracy z Duńskim Instytutem Kultury.

Gdzieś w Grenlandii mały chłopiec szuka odpowiedzi na pytanie kim jest i jak potężna jest siła miłości rodziców. Dziesięcioletni Jojo dowiaduje się, że nawet największa przyjaźń nie jest w stanie ocalić tych na których nam najbardziej zależy. Piet z filmu Braterska miłość zastanawia się co zrobić, żeby głowa nie wybuchła od nadmiaru pomysłów, zaś malutki Aston nie wie jak dyskretnie przypomnieć mamie i tacie, że wkrótce ma urodziny.
O wszystkim tym zapewne będzie można usłyszeć w rozgorączkowanych opowieściach dzieci po seansach. Po seansach, które budzą dziecięce marzenia i odwagę w ich realizowaniu.
W sobotę, każdy może urządzić sobie kino w domu, zapraszamy po filmy!

PONIEDZIAŁEK, 14 października

10.00 Tu mieszka Jensen, Dania 2010, 29 min. / Pies w niebie, Dania 2012, 25 min.
od 6 lat
Bohaterką pierwszego filmu jest siedmioletnia Sophie, która pewnego dnia dostaje w prezencie wymarzone zwierzątko – chomika. Przypadek sprawia, że zwierzątko wpada pewnego dnia do odkurzacza powodując mnóstwo zmian w życiu całej rodziny.
„Pies w niebie” to historia dziewczynki, która musi użyć całej swojej wyobraźni, aby przetrwać w surowym i nieprzyjaznym świecie, w którym nikt nie ma odwagi być sobą.

12.00 Zwyciężymy, Dania 2006, 109 min.
od 11 lat
Film o chłopcu, który podejmuje walkę z niesprawiedliwością w szkole. Podczas zmagań o lepszą przyszłość znajdzie wielu niespodziewanych sprzymierzeńców.

WTOREK, 15 października

10.00 Tygrysy i tatuaże, Dania 2010, 54 min. / Braterska miłość, Niemcy 2010, 14 min.
od 3 lat
Urokliwa, dowcipna i zabawna historia odrobinę egzotycznej przyjaźni rudowłosej dziewczynki Maj i jej brodatego wujka Sonnego. Podczas swojej niespodziewanej podróży spotkają mówiące owady, tygrysa, cyrkowców…

12.00 Porwany, Dania 2010, 90 min.
od 12 lat
Czarnoskóry jedenastolatek Simon mieszka ze swoimi adopcyjnymi rodzicami w Danii. Wiedzie życie zwyczajnego nastolatka z bogatego kraju – chodzi do szkoły, przyjaźni się z rówieśnikami, mieszka w wygodnym domu. Wszystko zmieni wycieczka do Afryki, którą odbędzie w towarzystwie swoje mamy.

ŚRODA, 16 października

10.00 Skrzydełka, Rosja 2012, 5 min / Mały gang Olsena. Dania 2001,85 min
bez ograniczeń wiekowych
„Mały gang Olsena” to kino równie szalone i śmieszne, co jego „dorosły” pierwowzór. Bohaterem filmu jest oczywiście Egon, z tą różnicą, że poznajemy go jako niedorostka z bandą niepełnoletnich przyjaciół.
W filmie „Skrzydełka” malutka kurka mieszka ze swoją ogromną kurzą rodziną. Cały dzień wpatruje się w niebo, bo nie potrafi uwierzyć, że ptaki potrafią latać.

12.00 Dzikie łabędzie, Dania 2009, 60 min.
od 11 lat
Bardzo interesująca plastycznie klasyczna interpretacja baśni Hansa Christiana Andersena. Księżniczka Elise (Eliza) mieszka w przepięknym pałacu, gdzie wychowuje się na razem ze swoimi jedenastoma braćmi. Po śmierci matki czuły i kochający dotąd ojciec żeni się ze złą macochą, która rzuca na chłopców klątwę.

CZWARTEK, 17 października

10.00 Mali hakerzy, Dania 2009, 91 min.
od 11 lat
Trzymający w napięciu prawdziwy film sensacyjny dla dzieci i młodzieży, choć zamiast superbohaterów, szybkich aut i wybuchów mamy dwóch sprytnych chłopców i całą masę kłopotów.

12.00 Chłopiec, który chciał być niedźwiedziem, Dania 2003, 75 min.
od 6 lat
Bohaterem filmu jest eskimoski chłopiec, który zostaje wychowany przez białe niedźwiedzie. Piękna opowieść o tym, czym jest człowieczeństwo, w której wyobraźnia i legendy łączą się z zadziwiająco realistycznym pokazaniem krainy wiecznych lodów.

PIĄTEK, 18 października

10.00 Brzydkie kaczątko i ja, Dania 2006, 88 min.
od 6 lat
Niekonwencjonalna adaptacja nieśmiertelnej bajki Hansa Christiana Andersena. Rutso, szczur-awanturnik, musi uciekać z miasta i trafia na kurzą farmę. Przez nadmierną ciekawość staje się „świadkiem” wyklucia wyjątkowego pisklaka.

12.00 Kauwboy. Chłopiec i kawka, Holandia 2011, 78 min
od 11 lat
Wyróżniony podczas ubiegłorocznego Berlinale prestiżową nagrodą dla najlepszego debiutu oraz dostrzeżony przez jury młodzieżowe film o przedziwnej przyjaźni dziesięciolatka i ptaka.

SOBOTA, 19 października

Domówki
Zapraszamy do organizowania mini pokazów festiwalowych. Każdy opiekun może się zgłosić i zrobić własny pokaz KLAPSA u siebie w domu.
Liczba pokazów ograniczona, rezerwacje kopii dvd: a.ozorek@regiofun.pl

NIEDZIELA, 20 października

11.30 NIEDZIELNY KLAPS

Małe nieszczęście , Germany 2012, 10 min
od 6 lat

Prezent Astona, Szwecja 2012, 9 min.
bez ograniczeń wiekowych

Składanka Zajączek Parauszek Polska 2013, 30 min.
bez ograniczeń wiekowych

Tarapaty, Polska 2013, 4 min.
bez ograniczeń wiekowych

Zestaw bajek dla najmłodszych. Wśród nich zobaczymy nową wersję bajki o Czerwonym Kapturku, przygody zajączka Parauszka, zabawną animowaną opowieść o rozterkach zmęczonego życiem karalucha oraz opowieść o tym jak trudno jest czasem czekać na prezenty urodzinowe.