☰ menu

Festiwal Europejski Poeta Wolności

pt.
26.03.2010
W piątek natomiast, również w Dworze Artusa, przedstawiciele kapituł polskich nagród literackich zastanawiać się będą "Po co miastu Nagrody literackie?".

"Debata o wolności tworzenia" rozpocznie się o godz. 18.00. Udział w niej wezmą znakomici goście, m.in.: Jirzi Gruša, Agnieszka Holland, Paweł Huelle, Ryszard Krynicki, Krzysztof Pomian, Tomas Venclova, zaś dyskusję poprowadzi Adam Michnik.

Natomiast debata zatytułowana "Po co miastu nagrody kulturalne?" rozpocznie się o godz. 12.00. Do udziału w dyskusji zaproszono przedstawicieli kapituł nagród: Nagroda Literacka Gdynia, Warszawska Nagroda Literacka, Literacka Nagroda Europy Środkowej "Angelus", Wrocławska Nagroda Poetycka "Silesius". Moderatorem dyskusji będzie Roman Kurkiewicz.

Szczegółowy program festiwalu: www.europejskipoetawolnosci.pl

źródło www gdansk.pl