☰ menu

28.01-08.02.2013

Program FERII ZIMOWYCH
MIEJSKI OŚRODEK KULTURY W POLICACH
w dniach 28.01 – 08.02.2013 r.
start o godz. 11.00

Miejski Ośrodek Kultury w Policach przygotował moc interesujących i atrakcyjnych propozycji dla dzieci i młodzieży spędzających ferii w mieście.

PIERWSZY TYDZIEŃ FERII W MOK
"Na Dzikim Zachodzie"

Dzień I "Matka Ziemia – szacunek w modlitwie przez taniec i ceremonie"
W programie m.in. gry i zabawy indiańskie. Uczestnicy ferii zostaną przywitani indiańskimi tańcami i ceremoniami.

WARSZTATY TANECZNE
Młodzież będzie mogła uczestniczyć w warsztatach tanecznych, min. Tańca niedźwiedzia, kukurydzy, kruka. A także w zabawach indiańskich, jak: rzut lotką indiańską, wyścigi żółwi, rzut kręgiem na pal.

godz.12.00-15.00
Warsztaty piosenki skierowane są do osób lubiących śpiewać, bawić się głosem, interesujących się muzyką, które chciałyby pogłębić swój warsztat wokalny lub rozpocząć nad nim pracę, a także do tych, które o śpiewaniu marzą, choć jest to dla nich pewne wyzwanie. Warunkiem uczestnictwa kandydatów w warsztatach jest osiągnięcie dwunastego roku życia. Osoba chętna do wzięcia udziału w warsztatach powinna przygotować jeden utwór wraz z podkładem, gdyż będzie to podstawa zajęć praktycznych.

Dzień II "Rękodzielnictwo indiańskie"

WARSZTATY RĘKODZIEŁA
Dzieci i młodzież będą miały okazję wziąć udział w wyjątkowych zajęciach z rękodzielnictwa indiańskiego. Młodzież będzie pracowała w grupach: wyplataczy łapaczy snów, haftowania koralikami na krosnach oraz grupa tworzenia masek tanecznych. Udział w każdej z grup gwarantuje świetną zabawę.

j.w

Dzień III "Koń – Sunka Wakan (w jez. Dakota Tajemniczy Pies)"

Młodzież będzie bawić się w poznawanie mitologii konia i świata zwierząt w życiu Amerykańskich Indian.

WARSZTATY "KOŃ" i "SPOTKANIE Z INDIANAMI"
Młodzież będzie mogła wziąć udział w grach i zabawach związanych z koniem: rzut lassem, wyścigi na koniach, rzut podkową, itp. Będzie także szansa spotkać się z kowbojami czy poznać tańce country

j.w.

Dzień IV "Koń – nieodłączny przyjaciel kowboja"

Podczas czwartego dnia ferii uczestnicy zabawy będą uczestniczyć w ciekawych pokazach tanecznych oraz będą mierzyć się w roztańczonych konkursach i zdobywać cenne nagrody…

Dzień V "Zapraszamy do tańca połamańca"
Wspaniałą, taneczna i wyjątkowo kolorową zabawę zapewnią wszystkim przybyłym clowni Ruper&Rico!

PRACOWNIA PLASTYCZNA
Czynna codziennie od poniedziałku do piątku godz. 10.00-12.00

PRACOWNIA KOMPUTEROWA
Czynna codziennie od poniedziałku do piątku godz. 10.00-15.00

Sobota 02.02.2013r.

DRUGI TYDZIEŃ FERII W MOK
"NIEWIARYGODNIE PROSTE- ŚWIAT WOKÓŁ NAS"

Świadomość ekologiczna to pierwszy krok w stronę troski o przyszłość naszej planety, a tym samym o naszą własną. O tym wszystkim w różnorodnych odsłonach opowie ekipa „Niewiarygodnie Proste" podczas drugiego tygodnia ferii. I to w sposób bardzo aktywny, kreatywny dostosowany do młodego odbiorcy.

Dzień I "A wiatr nad nami śpiewa … "
Młodzież doświadczy ciekawych eksperymentów z ciekłym azotem, suchym lodem oraz metanem. Odbędzie się także przedstawienie ekipy Niewiarygodnie Proste pt. „Ja i mój brat".
Tego dnia uczestnicy ferii dokonają wędrówki po lesie by poznać jego bogactwo poprzez wykład połączony z grami i zabawami.

"Niewiarygodnie Proste" – Świat wokół nas.
Każdego dnia ekipa Niewiarygodnie proste będzie eksperymentować razem z uczestnikami warsztatów. Młodzież będzie poszukiwać odpowiedzi na wiele ciekawych pytań m.in.:, jaka jest najniższa temperatura? Czy minus 200 stopni C można otrzymać na Ziemi? Czy istnieje suchy lód? Czy można otrzymać dym bez zapałek? Czy można bezpiecznie podpalić człowieka? I wiele innych. To tylko niektóre z pytań, na które młodzież będzie szukać odpowiedzi oraz niektóre prawa fizyki i doświadczenia chemiczne, które będą wykonywane podczas zajęć warsztatowych.

Godz.12.00-15.00

Godz. 10.00-11.00
W warsztatach można uczestniczyć bez ograniczeń.

Dzień II "Kto spotyka w lesie dzika (…)"

Animatorzy będą wprowadzać młodzież w świat leśnych zwierząt, ich odgłosów, egzystencji. Podczas gier i zabaw edukacyjnych młodzież będzie zadawała pytania dotyczące zwierząt oraz będzie poszukiwała na nie odpowiedzi.

WYCIECZKA DO "PLECIUGI"
Spektakl "Bałwanek ratuje świat", wyjazd godz. 9.00, bilety w cenie 15 zł

Dzień III "Co w chmurach grzmi…i podróż na koniec tęczy…"

W miastach jest coraz więcej zanieczyszczeń w powietrzu. Smogu na ulicach każdego dnia przybywa. Ekipa Niewiarygodnie Proste przedstawi zjawiska atmosferyczne od „kuchni", czyli jak fizyka i chemia działają w powietrzu. Zastanowimy się wspólnie z młodzieżą, co kryje dzisiejsze powietrze, jak chronić je przed zanieczyszczeniami. Wykład połączony będzie z zabawami i konkursami.

godz.10.00-11.00

Dzień IV "Przyszłość błękitnej planety. Czas na zmiany."

Co to jest ekologia? Jak możemy chronić nasza planetę? Czy już nadszedł czas aby chronić błękitna planetę? Na te oraz inne pytania związane z ochroną środowiska postaramy się odpowiedzieć podczas ostatniego wykładu tegorocznych ferii. Postaramy się by ekologia, ochrona środowiska nie były jedynie pustymi hasłami, lecz prawdziwym sposobem na życie.
Przypomnimy o segregacji śmieci, oszczędności energii oraz o produktach przyjaznych środowisku. To wszystko przy pomocy zabaw i gier edukacyjnych.

godz.10.00-11.00

Dzień V "Finał ferii zimowych"

Na zakończenie wspólnej zimowej zabawy odbędzie się na scenie MOK przedstawienie Teatru Rozrywki Trójkąt pt. „Mucha przed sądem".

PRACOWNIA PLASTYCZNA
Czynna codziennie od poniedziałku do piątku godz. 10.00-12.00

PRACOWNIA KOMPUTEROWA
Czynna codziennie od poniedziałku do piątku godz. 10.00-15.00

KINO
Od poniedziałku do czwartku w kinie MOK wyświetlane będą filmy, bezpośrednio po zakończeniu programu scenicznego.

WYCIECZKA
Miejski Ośrodek Kultury zaprasza także dzieci na zorganizowaną wycieczkę do Teatru Lalek Pleciuga na przedstawienie pt. "Bałwanek ratuje świat".
05 lutego 2013 r.
wyjazd spod MOK busem o godz. 09:00