☰ menu

Ferie zimowe w CSW Łaźnia 2

Ferie zimowe w CSW Łaźnia 2
pon.-pt.
15.01-09.02.2018

Poszukiwacze dźwięków – warsztaty muzykoterapii z elementami dramy i działań twórczych
Termin: 29.01 – 02.02.2018 r.
Prowadzenie: Joanna Romaszko
Grupa wiekowa: dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (5-7 lat)

Jako Poszukiwacze dźwięków spotkamy się z instrumentami takimi jak kamertony, didgeridoo, misa tybetańska czy bębny djembe. Poznamy sposoby grania na różnorodnych instrumentach, doświadczymy dźwięków różnymi zmysłami, obudzimy swoją kreatywność podczas poszukiwania rytmów, wibracji i tworzenia muzyki. Muzyce i muzykoterapii będzie towarzyszył także teatr dziur i warsztaty plastyczne. Osoby uczestniczące w warsztatach stworzą żywą scenografię – w konwencji teatru dziur. Jest to prosta, kreatywna forma, pozwalająca doświadczyć zarówno tworzenia scenografii, jak i historii / bajki/ opowieści teatralnej oraz zaanimowania krótkiej formy teatralnej. Na koniec tej tygodniowej przygody zanurzymy się w twórcze działania plastyczne, takie jak malowanie dłońmi i stopami, tworzenie grupowej mandali sensorycznej czy malowanie bańkami mydlanymi. Warsztaty Poszukiwacze dźwięków zakończą się krótkim koncertem relaksacyjnym.

——
Warsztaty charakteryzacji dla dzieci
Termin: 29.01 – 02.02.2018 r.
Prowadzenie: Karolina Bastrykin, Arkadiusz Kisielewski
Grupa wiekowa: 8 – 12 lat

Podczas zajęć dzieci poznają podstawowe techniki wykonania charakteryzacji. Celem spotkań będzie doskonalenie technik malowania i cieniowania twarzy farbami, klejenia brokatu, piór oraz innych dodatków ozdobnych, zakładanie peruk, ozdobienie fryzury na podstawie wybranych przykładów. Na zajęciach dzieci nauczą się przygotowywać projekt charakteryzacji/makijażu.

Propozycje tematów zajęć:
1. Jak malować twarze – techniki rozprowadzania farby pędzlami i gąbkami, cieniowanie, klejenie brokatu i piór;
2. Przygotowanie projektu charakteryzacji na kartce;
3. Charakteryzacja – zwierzęta;
4. Charakteryzacja – wróżki/wiedżmy.(brwi,usta, konturowanie twarzy);
5. Zakładanie peruk plus projekt charakteryzacji do wylosowanej peruki;
6. Wykonanie charakteryzacji do peruki według projektu;
7. Charakteryzacja dowolna.

——
Opowieści z Szafy Buntowniczki – warsztaty kostiumograficzne
Termin: 05.02 – 09.02.2018 r.
Prowadzenie: Monika Górska/ Materya Costumes
Grupa wiekowa: dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (5-7 lat)

Co może łączyć matematyczkę, malarkę, prezydent, uczoną, wynalazczynię, poetkę, astrofizyczkę, raperkę, żeglarkę i balerinę oraz kostium? Dzieci poznają tajniki kreowania postaci poprzez ubiór – kostium dnia codziennego. Będziemy szukać odpowiedzi na pytania o wielowymiarową tożsamość ludzką poprzez projektowanie i tworzenie kostiumów. Głównym tematem pięciodniowej podróży będą historie prawdziwe kobiet buntowniczych, kobiet heroicznych – kobiet, które zmieniały świat takich jak Maria Skłodowska-Curie, Tamara Łempicka czy Astrid Lindgren. Dzieci poznają niezwykłe kobiety i dowiedzą się jak przechodzić od narysowanego projektu do zrealizowanego kostiumu, który zaprasza do swobodnego opowiadania ruchem, dźwiękiem, zapachem. W ramach zaplanowanych aktywności zbudujemy 5 różnych elementów kostiumu, które na koniec osoby uczestniczące zabiorą ze sobą do domu. Umiejętność szycia nie jest wymagana. Na warsztatach będziemy eksplorować: odkrywać, ukrywać, zgłębiać, poznawać nieznane, wyczuwać, rozpoznawać znane, odróżniać, próbować. Nie będziemy siebie oceniać, nagradzać. Tu nie ma dobrych i złych pomysłów. Eksperymentujmy, bawmy się wyobraźnią.

——
Półkolonie ze Schroniskiem dla Roślin
Termin: 05.02 – 09.02.2018 r.
Prowadzenie: Milena Banaszewska, Monika Turzyma-Patocka
Grupa wiekowa: 8 – 12 lat

Warsztaty dla dzieci prowadzone będą przez założycielki Fundacji Schronisko dla Roślin. Tematyką zajęć będzie szeroko pojęta ekologia oraz świat fauny i flory. Dzieci poprzez gry, zabawy, zajęcia manualne będą przez 5 dni poznawać różne zagadnienia związane z przyrodą i o to jak dbać o rośliny i naturę, która jest wokół nas. Podczas zajęć dzieci wykonają swoje własne kule kokedamy, doniczki kartonowe, plecionki do doniczek oraz wiele innych.

——
Zapisy:
warsztaty@laznia.pl (w zgłoszeniu prosimy podać: numer kontaktowy opiekuna, imię i nazwisko uczestnika oraz wiek).

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona!

Zadanie „Nowy Port. W Centrum”, realizowane jest w ramach projektu „Rewitalizacja Nowego Portu w Gdańsku”.

Exit mobile version