☰ menu

FERIE ZIMOWE w Centrum Sztuki WRO

śr.-niedz.
21.01-01.02.2015

 

FERIE ZIMOWE w Centrum Sztuki WRO
Program warsztatowy dla małych i dużych

Widok 7, Wrocław | wrocenter.pl

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny
Na warsztaty obowiązują zapisy

 

I TYDZIEŃ – WARSZTAT DLA OSÓB 16+

PURE-DATA: MUZYKA I INTERAKCJA
21-23.01.2015, 11.00-18.00

W pierwszym tygodniu ferii zimowych odbędzie się trzydniowy, intensywny warsztat realizowany przez Pawła Janickiego, artysty i eksperta m.in. w dziedzinie reżyserii interakcji. Skoncentrowany będzie na wspólnych strategiach sztuk interaktywnych i muzyki oraz podstaw pracy w środowisku Pure-Data.

Uczestnicy będą pracować przede wszystkim w środowisku Pure-Data, tworząc nietypowe, interaktywnie sterowane instrumenty i mechanizmy przetwarzania dźwięku. Jako interfejsy służące ich kontroli posłużą m.in. systemy detekcji ruchu, detekcji twarzy i wizualne partytury. Warsztat obejmie również podstawowe techniki pracy z muzyką generatywną w środowisku Pure-Data. Metody generowania i przetwarzania dźwięku, z jakimi będą pracować uczestnicy warsztatów obejmą podstawowe techniki syntezy (subtraktywna, addytywna, itp.), samplingu, przetwarzania (stosowania filtrów, sprzężenia zwrotnego, itp.) i analizy sygnałów akustycznych.

Techniki interaktywne, z których będziemy korzystać obejmą przede wszystkim rozmaite metody wykorzystania kamery jako sensora (ruchu, obecności w kadrze i pozycji markerów wizualnych, twarzy, itp.) oraz naukę pracy – również od podstaw – z partyturami wizualnymi. Techniki te są na tyle uniwersalne, że uczestnicy warsztatów będą mogli wykorzystać je we własnych projektach (muzycznych, podczas pracy nad instalacjami interaktywnymi, czy performances), również jeśli nie zamierzają w przyszłości korzystać ze środowiska Pure-Data.

Niejako „przy okazji" uczestnicy warsztatów zapoznają się z najczęściej wykorzystywanymi w interakcji i pracy z dźwiękiem protokołami komunikacyjnymi (OpenSound Control, MIDI) oraz generalnie z metodologią łączenia ze sobą różnych programów i środowisk i potraktowania ich jako części swoistego systemu modularnego.

Wymagania: Uczestnicy warsztatów pracują na własnych laptopach (Mac lub PC). Prosimy także o zabranie ze sobą słuchawek i – jeśli laptop uczestnika nie posiada wbudowanej kamery – kamery USB (zarówno kamera USB, jak i słuchawki nie muszą spełniać szczególnych wymagań technicznych).

Udział w warsztatach: bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
Szczegóły, zapisy: www.wrocenter.pl

 

II TYDZIEŃ – WARSZTATY DLA DZIECI W WIEKU 7-12 LAT

GEOMETRIA W SZTUCE
27 i 28.01.2015, 11.00-13.00

W drugim tygodniu zimowej przerwy odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat.
Punktem wyjścia do działań twórczych będzie kolekcja WRO, czyli zbiór audiowizualnych prac gromadzonych od 1989 roku. Przyjrzymy się tym dziełom, w których pojawiają się figury i motywy geometryczne. Poszukamy kwadratów i trójkątów w pracach artystów nowych mediów, zastanowimy się, jak wyglądałby świat zbudowany z pikseli oraz… czy da się napisać wzór na doskonałe dzieło sztuki?!

W części warsztatowej zajmiemy się budowaniem tworzeniem obiektów opierających się na relacjach różnych figur geometrycznych.

Udział w warsztatach: bezpłatny, liczba miejsc ograniczona
Zapisy: kreis@wrocenter.pl

Niedzielny Poranek Filmowy
na zakończenie ferii
01.02.2015, 12.30

Na zakończenie ferii zapraszamy na wyjątkowy Poranek Filmowy, z udziałem Martyny Majewskiej, działającej na pograniczu teatru formy, teatru muzycznego, performance i filmu. Na niedzielny pokaz przygotuje specjalny zestaw wybranych z sieci filmów, a później zaprosi na działania twórcze i ruchowe inspirowane tematem projekcji.

Martyna Majewska – absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim oraz reżyserii teatralnej na PWST we Wrocławiu. Studiowała reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Jest autorką kilkunastu spektakli oraz warsztatowych projektów teatralnych i filmowych. Zwolenniczka interdyscyplinarności i pracy warsztatowej. Ulubione środki wyrazu to kicz i nieodpowiedzialnie użyta groteska.

Exit mobile version