☰ menu

pon.-pt.
31.01-11.02.2011
31stycznia-11 lutego 2011

Projekt obejmuje 14 spotkań z różnymi grupami w trakcie których dzieci mają okazję do kreatywnej wypowiedzi plastycznej, literackiej i parateatralnej. W każdym spotkaniu bierze udział około 25-30 dzieci. Zajęcia prowadzą artyści wspóracujacy ze Stowarzyszeniem Artystyczno-Edukacyjnym Magazyn i Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Projekt od pierwszej edycji jest wspierany finansowo przez Miasto Poznań.

Główne cele tej edycji to:

– atrakcyjne wypełnienie wolnego czasu dzieciom podczas ferii zimowych
– tworzenie warunków do rozwijania aktywności twórczej dzieci i młodzieży,
– wykorzystanie zabawy jako źródła radości, nowych doświadczeń oraz satysfakcji
– wprowadzenie na teren placówek formy zajęć, mających charakter artystyczno-edukacyjny
– rozbudzenie w dzieciach pasji twórczej pokazanie im, że świat jest nie tylko taki, jaki znały do tej pory oraz że one same mogą być inne
– rozbudzenie chęci odkrywanie świata i poznawania samych siebie – w różnych sytuacjach
– przekazanie silnej sugestii, że świat jest tajemnicą i że ich rola w tym świecie też jest istotna

Prowadzący warsztaty: Krzysztof Dziemian, , Martyna Marcinkowska, Wojciech Nowak, Magdalena Parnasow-Kujawa, Piotr Pawlak, Katarzyna Przybylak-Owsianna, Kamila Tworek, Joanna Sowińska, Tadeusz Wieczorek, Marta Witkowska.

Koncepcja programowa i artystyczna:
Marcin Berdyszak, Wojciech Nowak, Piotr Pawlak, Tadeusz Wieczorek (Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne Magazyn)

Koordynacja programowa i organizacyjna:
Wojciech Nowak i Tadeusz Wieczorek (Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu)

Uczestnicy:

Projekt będzie realizowany w różnych miejscach Poznania z grupami dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjów, liceów, domów kultury, oratoriów, świetlic socjoterapeutycznych i pogotowia opiekuńczego.

Wszystkie spotkania i warsztaty trwać będą około 2 godzin

Udział w warsztatach jest bezpłatny

Zapisy grup i informacje:
Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, tel.+61/ 64 64 470, 64 64 477 w godz. 8-14 (od poniedziałku do piątku).

Informacje o projekcie na stronie internetowej:  www.csdpoznan.pl, www.stowarzyszeniemagazyn.org
(Decyduje pierwszeństwo zgłoszeń)

Organizatorzy:

Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, ul. Święty Marcin 80/82, 61-809 Poznań,
tel. +61/64 64 475, 64 65 281, e-mail sekretariat@csdpoznan.pl, www.csdpoznan.pl

Stowarzyszenie Artystyczno-Edukacyjne „Magazyn", ul. Augustowska 6, 61-051 Poznań,
tel. 0 501 476 302, e-mail tadeusz.wieczorek@wp.pl

Patronat medialny: