☰ menu

Ferie zimowe 2016 w Muzeum Historycznym Miasta Gdańska

pt.-pon.
08.01-01.02.2016

W Domu Uphagena zapraszamy do zwiedzenia wystawy czasowej „Gdańskie kamienice mieszczańskie". Przygotowanej we współpracy z Herder-Institut w Marburgu.

Zapraszamy również na edukacyjne zajęcia dla półkolonii oraz zorganizowanych grup dzieci
i młodzieży,

które odbywają się w czasie tegorocznych ferii zimowych w Oddziałach Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w ciekawy sposób
i poznania niezwykłej historii Gdańska. Dzieci i młodzież mogą pobawić się ze swoimi rówieśnikami,
a także wysłuchać legend i opowieści związanych z miastem i morzem.

Tydzień pierwszy 16.02.2015-19.02.2015.

Zawód Kaper – Oddział Dwór Artusa

Historie o morskich rozbójnikach rozpalają umysły najmłodszych od pokoleń. Legendy i mity nieraz odbiegają od prawdy historycznej. Jak naprawdę ubierali się dawni piraci i kaprzy? Do czego służyła opaska na oko? Jak działała broń czarnoprochowa? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzieli prawdziwy Gdański Kaper. Uczestnicy zajęć będą mieli okazję zobaczyć z bliska wyjątkowe modele okrętów, poznać tajniki marynarskiego tańca, życie codzienne na pokładach wielkich XVIII wiecznych żaglowców. Nie zabraknie pokazu broni palnej i białej używanej przez korsarzy.

Im Königreich – Oddział Ratusz Głównego Miasta

Jest to nowość w naszej ofercie muzealnej! Lekcja, podczas której dzieci poprzez gry i zabawy poszerzają swoją znajomość języka niemieckiego, poznają słowa związane z wizytą króla i królowej
w Gdańsku. Dzieci tworzą własne Królestwo, naśladują orszak królewski, wcielają się w różne role. Lekcja nie wymaga znajomości języka niemieckiego przez uczestników.

Tydzień drugi 23.02.2015-26.02.2015.

Wizyta u Pana Uphagena – Oddział Dom Uphagena

Zajęcia mają za zadanie przybliżyć obyczajowość i życie codzienne mieszczan gdańskich z drugiej połowy XVIII stulecia. Uczniowie zapoznają się z dniem codziennym właściciela kamienicy.
Służący Pana Uphagena opowie o sekretach życia codziennego Państwa Uphagenów. Będą mu towarzyszyć od porannej toalety przez spotkanie w interesach, aż po przygotowania do przyjęcia. Ukazane zostaną również tajniki dawnej kuchni. Uczestników poprowadzi animator historyczny
w stroju z epoki.

Co słychać u Panienki z okienka? – Oddział Dwór Artusa

W mroźne lutowe dni słynna Gdańszczanka zaprasza dzieci do swojego ciepłego pokoiku aby się troszkę ogrzać. Opowie gościom o życiu codziennym w XVII-wiecznym Gdańsku, pokaże i wspólnie
z nimi zagra w gry, które były popularne w tym okresie. Na koniec zaprosi na bal do Wielkiej Hali Dworu Artusa i pokaże, jak dawniej ludzie się bawili.

Zajęcia odbywać się będą od wtorku do piątku w godzinach 11.00-12.30.

Koszt zajęć to 8 złotych od dziecka, opiekunowie grupy wchodzą za darmo.

Zapisy telefoniczne przyjmuje Dział Edukacji, Promocji i PR-u:

58 76 79 172.