☰ menu

pon.-śr.
21.01-30.01.2013

WARSZTATY PLASTYCZNE
Kompozycja rzeźbiarska w glinie i odlew gipsowy

Zaprosimy dzieci do wykonania reliefu wklęsłego w glinie, wykorzystującego odciski faktur różnych przedmiotów. Będą pracować w glinie odpowiednio przygotowanej przez garncarza, miękkiej i wyrobionej. Zaproponujemy ciekawy temat, który każde dziecko zrealizuje samodzielnie. Następnie, z pomocą prowadzącego wykona odlew gipsowy, który jako pamiątkę będzie mogło zabrać ze sobą do domu.
miejsce: WOAK, ul. Kilińskiego 8, Białystok

Papieroplastyka z wykorzystaniem folii metalicznych – "Maska karnawałowa”
W okresie karnawału ta propozycja spodoba się dzieciom, które wybierają się na bal lub zabawę choinkową. Przygotujemy wzory masek do wyboru, które będzie trzeba odrysować
i wyciąć z brystolu. Następnie maski będą zdobione przygotowanymi foliami w różnych kolorach i wzorach. Zajęcia zakończą się prezentacją masek przy muzyce karnawałowej.
miejsce: WOAK ul. Kilińskiego 8, Białystok

Kompozycja fakturowa z tektury falistej -"Panorama miasta”
Tym razem arkusze falistej tektury posłużą do wyklejania kompozycji, w których ciekawe efekty uzyska się zestawiając kontrastowo powierzchnie. Każde dziecko wykona swoją pracę, która stanie się częścią składową większej całości – panoramy miasta.
miejsce: WOAK, ul. Kilińskiego 8, Białystok

Malarstwo na plexi – "Barwny sen” oraz mozaika z kolorowych folii
Są to zajęcia dla tych, którzy lubią zabawy z kolorem. Zaproponujemy zrobienie kompozycji, która będzie pracą indywidualną: na przygotowanych kawałkach plexi dzieci namalują farbami do szkła swoją pracę pt: "Barwny sen”.

WARSZTATY LUDOWE
Spotkanie z Kurpiami

Uczestnicy tych warsztatów nauczą się podstawowych kroków tańców ludowych oraz poznają zwyczaje ludowe przy pomocy licznych strojów, rekwizytów i instrumentów wykorzystywanych w swojej działalności przez Zespół Pieśni i Tańca "Kurpie Zielone”. Dodatkową atrakcją będzie zaprezentowanie nagrania wideo suity pt. "Karnawał na Podlasiu”. Dzieci poznają piosenki i zabawy ludowe, takie jak: Zajączek, Jawor, Konik, Duc, Chusteczka, Klepany. Pamiątkowe zdjęcie z wykorzystaniem strojów i rekwizytów sprawi, że uczestnicy długo będą pamiętać o tej niecodziennej zabawie. Spotkanie z Kurpiami to cenne uzupełnienie lekcji historii i edukacji regionalnej.
prowadzenie: Wiesław Dąbrowski, Grażyna Kuklińska, Janina Dziwulska, Dariusz Kryszpiniuk, Józef Zyśk, Andrzej Pietraszko
miejsce: WOAK, ul. Spodki, ul. św. Rocha 14, Białystok

WARSZTATY TEATRALNE
"Dżezują dżdżownice na Hrubieszowszczyźnie, a w puszczy piszczy puszczyk”