☰ menu

Ferie z najstarszą kopalnią soli kamiennej w Polsce

pt.-wt.
06.01-28.02.2023
Ferie zimowe to czas, na który czekają wszyscy uczniowie. Dla dzieci ferie to dwa tygodnie wolne od nauki a dla rodziców to konieczność zagospodarowania czasu wolego swoich pociech. Kopalnia Soli Bochnia w okresie ferii zimowych 2023 zaprasza do zwiedzania wyjątkowych podziemi i spędzenia niezapomnianych chwil podczas rodzinnej wycieczki.

Ferie zimowe 2023 z Kopalnią Soli Bochnia!

Odwiedzając południe Polski, a dokładnie okolice Krakowa, warto poświęcić kilka godzin na wizytę w najstarszej kopalni soli kamiennej w Polsce, Kopalni Soli Bochnia.

Ten niezwykły, zabytkowy obiekt w 2013 roku dołączył do prestiżowej Listy Światowego dziedzictwa UNESCO a w 2000 r. został uznany przez Prezydenta RP za Pomnik Historii. Od początku lat 90-tych XX wieku nie wydobywa się już soli, a swoją działalność kopalnia poprowadziła w kierunku rozwoju ruchu turystycznego udostępniając dla zwiedzających najstarsze i najpiękniejsze wyrobiska, tworząc unikalną trasę turystyczną. Z czasem podstawowa trasa turystyczna została wzbogacona o wyjątkową w skali światowej Ekspozycję Multimedialną, która prezentuje rozwój górnictwa solnego na tle wydarzeń historycznych, zagrożenia, walkę z żywiołami oraz piękno podziemnej natury.

W dniach 28 stycznia do 12 luty 2023 roku , zapraszamy codziennie o godzinie 12.00 na specjalną turę zwiedzania kopalni :

Rodzinne zwiedzanie „Białe złoto – Dar Księżnej Kingi”.

Zwiedzanie Kopalni Soli Bochnia w ramach tego wariantu zwiedzania będzie okazją, aby z ust samej księżnej usłyszeć piękną legendę o jej zaręczynowym pierścieniu i niezwykłym darze, którym za jego sprawą obdarowała mieszkańców Bochni.

Dlaczego sól była kiedyś bardzo droga? Czy sól służy tylko do solenia? To tylko nieliczne pytania, na które będziemy szukać odpowiedzi.

W programie nie zabraknie też stałych elementów zwiedzania, jakimi są Podziemna Ekspozycja Multimedialna, przejazd podziemną kolejką i około 30-minutowy pobyt w Komorze Ważyn (to tam znajduje się boisko sportowe, mini plac zabaw i punkt gastronomiczny). Łączny czas pobytu w kopalni wraz ze zjazdem i wyjazdem zajmie około 3 godz. więcej informacji i ceny : https://kopalnia-bochnia.pl/zwiedzanie/Dar%20Ksieznej%20Kingi/

Bilety do kupienia on line lub w kasie kopalni przed zjazdem .

W pozostałe weekendy Ferii Zimowych zapraszamy na Rodzinne zwiedzanie Królestwa Skarbnika, również o godzinie 12.00

Moc atrakcji i możliwości

Bocheńska kopalnia to wiele możliwości i atrakcji. W unikalnym, podziemnym labiryncie solnych korytarzy, czeka na odwiedzających wiele niespodzianek. Już sam zjazd do kopalni jest wielkim przeżyciem. Do solnego, podziemnego miasta zjeżdża się prawdziwą windą górniczą. Przejazd autentyczną górniczą kolejką, dostarcza wiele radości nie tylko dzieciom, ale również dorosłym.  Przeprawa łodzią po zalanej solanką komorze to kolejna unikalna atrakcja, gwarantująca wiele niezapomnianych wrażeń, dzięki którym poznajemy niecodzienne piękno i urok bocheńskiej kopalni.

Wybierzcie odpowiedni wariant pobytu.

Kopalnia Soli Bochnia, to przede wszystkim trasa turystyczna z multimediami, ale również trasy tematyczne, i 3 GODZINNY POBYT REKREACYJNY W KOMORZE WAŻYN. Jeżeli nie chcecie kolejny raz zwiedzać kopalni, cały pobyt spędzicie w największej komorze, komorze Ważyn. Tam do Waszej dyspozycji pozostaje boisko sportowe,  minitężnia, sprzęt do fitness, solna plaża i piaskownica, oraz plac zabaw. Wielu niezapomnianych wrażeń dostarczy również pobyt nocny 250 m pod ziemią w największej komorze Ważyn. Noc spędzona w podziemiach kopalni, to zastrzyk zdrowia dzięki specyficznemu mikroklimatowi, jaki panuje w bocheńskiej kopalni. O terminach pobytów nocnych w kopalni podczas ferii będziemy informować na stronie: https://kopalnia-bochnia.pl/pobytynocne/index

Ucieczka od smogu

Podczas pobytu pod ziemią oddychamy powietrzem, które zostało w naturalny sposób oczyszczone w solnych wyrobiskach i dodatkowo wzbogacone przez mikroelementy, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie.

Mamy gwarancję, że jest to powietrze wolne od zanieczyszczeń obecnych na powierzchni. Można powiedzieć, że kopalnia to miejsce, którego problem smogu nie dotyczy.

W bocheńskiej kopalni można zrealizować Polski Bon Turystyczny.

Więcej informacji:

Kopalnia Soli Bochnia Sp. z o.o.

Ul. Campi 15, 32-700 Bochnia

Biuro Obsługi Klienta ( informacja i rezerwacja) 14 6926752, 14 6926754