☰ menu

Ferie w Poleskim Ośrodku Sztuki: Energia-Ruch-Sztuka. Warsztaty artystyczne

Ferie w Poleskim Ośrodku Sztuki: Energia-Ruch-Sztuka. Warsztaty artystyczne
pon.-pt.
11.02-15.02.2019

Zapraszamy na tydzień kreatywnych warsztatów dla dzieci 8-11 lat. Codziennie zapraszamy na inne zajęcia z wykwalifikowanymi instruktorami.

Na wszystkie dni są oddzielne zapisy:
e-mail: p.alenkuc@pos.lodz.pl
telefon: 42 688 14 18

Koszt jednego dnia warsztatów: 25zł/os.

Zapisy i płatność do dnia 4.02.2019 (poniedziałek) przelewem na – Bank Millennium
05 1160 2202 0000 0002 3834 1063

(tytuł: Ferie Energia-Ruch-Sztuka, data wybranych warsztatów, imię i nazwisko dziecka) lub gotówką w Poleskim Ośrodku Sztuki (pokój księgowości, I-sze piętro).

Cena obejmuje jeden dzień i nie jest rozdzielana na konkretne zajęcia.
Zajęcia ruszają jak zbierze się grupa 10os.

11.02.2019 godz. 10.00–14.00
Koszt: 25zł/os.

Zajęcia zapoznawcze, przełamujące barierę komunikacyjną i jednoczące uczestników warsztatów. Zabawy taneczne, animacje ruchowe oraz zadania wykonywane indywidualnie i grupowo.
Przewroty, gwiazdy, fikołki… Energiczne ćwiczenia sportowe przygotowujące ciało do dalszych wyczynów. Nauka podstawowych figur akrobatycznych, które wykorzystane będą w kolejnym warsztacie.
Twórcza praca uczestników i instruktora nad układem choreograficznym, składającym się z elementów akrobatycznych oraz kroków tanecznych z poprzednich warsztatów.
Prowadzi: Patrycja Alenkuć.

12.02.2019 godz. 10.00–14.00
Koszt: 25zł/os.

„Awangarda zachwyt czy pogarda”. Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty artystyczne łączące elementy z historii sztuki nowoczesnej oraz działania kreatywne. Po krótkim wykładzie z historii awangardy, uczestnicy tworzą w przestrzeni Poleskiego Ośrodka Sztuki dzieła inspirowane Pollock’iem, Land Artem oraz Dadaizmem. W kolejnym etapie uczestnicy przy użyciu smartfonów tworzą wspólnie obraz polismartfoniczny.
Prowadzą: Magdalena Milewska, Jola Królicka.

13.02.2019 godz. 10.00–14.00
Koszt: 25zł/os.

Przybliżenie specyfiki pracy aktora teatralnego. Ćwiczenia techniczne dotyczące artykulacji, wymowy i operowania głosem oraz środków wyrazu emocji i ekspresji.
Po zapoznaniu się z narzędziami pracy aktora i metodami posługiwania się nimi, czas na zadania aktorskie. Ćwiczenia pobudzające abstrakcyjne myślenie oraz niwelujące wstyd i skrępowanie. Prowadzi: Joanna Wiśniewska.
Dla zgłodniałych wrażeń po warsztatach aktorskich nadejdzie czas na doświadczenia kulinarne- porcja witamin i słodkości na deser. Prowadzi: Patrycja Alenkuć

14.02.2019 godz. 10.00–14.00
Koszt: 25zł/os.

Tworzenie kukiełek do etiudy teatralnej.
Plastyczno-aktorska przygoda obejmująca stworzenie kukiełek z przedmiotów, z których na co dzień korzystamy (np. w kuchni). Jako profesjonalny aktor-lalkarz, Joasia pokaże dzieciom jak w prosty sposób wykonać lalkę teatralną, a następnie w drugiej części spotkania razem z uczestnikami warsztatów stworzą etiudę teatralną umiejętnie i profesjonalnie animując wykonane wcześniej lalki.
Prowadzi: Joanna Wiśniewska

15.02.2019 godz. 10.00–14.00
Koszt: 25zł/os.

Warsztaty dla szalonych naukowców. Z bezpiecznych i prostych materiałów stworzymy mikstury, wulkany, lawy, a nawet chmury. Będzie kolorowo i wystrzałowo. Prowadzi: Patrycja Alenkuć
“Kraina dźwięków i fantastycznych wibracji” to warsztat, podczas którego dzieci usłyszą opowieści o dźwiękach, ich genezie, oddziaływaniu (pobudzającym lub relaksującym) i na własne oczy zobaczą, poznają i przeprowadzą eksperymenty z wibracją. Towarzyszyć temu będzie niesamowita zabawa z instrumentami muzycznymi, wodą, śpiewem i śmiechem, oraz z wyrazem zachwytu i niedowierzania na twarzach. Na koniec warsztatu wszyscy doświadczą oddziaływania dźwięków podczas krótkiego koncertu, po którym z zadowoleniem i ze zrelaksowanym ciałem przystąpimy do ostatniego punktu programu, czyli Zabawy Karaoke.
Prowadzi: Kasia Tercz

Zabawa na zakończenie artystycznego tygodnia. Wspólne śpiewanie i tańce do ulubionych dziecięcych utworów z filmów i bajek. Nadzór: Kasia Tercz i Patrycja Alenkuć.

Autorzy warsztatów:
JOANNA WIŚNIEWSKA – aktorka teatralna i logopeda. Absolwentka P.W.S.T. we Wrocławiu oraz Uniwersytetu Łódzkiego na wydziale logopedia ogólna z logopedią medialną, związana z Teatrem ARLEKIN im. Henryka Ryla w Łodzi.
PATRYCJA ALENKUĆ – tancerka, choreograf, pedagog tańca. Ukończyła specjalność choreograf, a także pedagogika tańca na AH-E w Łodzi. Prowadzi zajęcia taneczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych amatorów i profesjonalistów.
KATARZYNA TERCZ – pieśniarka, multiinstrumentalistka, kompozytorka, performerka. Autorka muzyki do spektakli teatralnych. Propagatorka rozwoju poprzez ciało, głos i dźwięki. Absolwentka rytmiki na Akademii Muzycznej w Łodzi, etnomuzykologii na Uniwersytecie Warszawskim, oraz Zarządzania Kulturą na Uniwersytecie Jagielloński. Od wielu lat współpracuje z placówkami artystycznymi i edukacyjnymi w Polsce i za granicą.
MAGDALENA MILEWSKA – historyk sztuki, kuratorka galerii Punkt Odbioru Sztuki, będącej filią Poleskiego Ośrodka Sztuki.
JOLANTA KRÓLICKA – artystka plastyk, od kilkunastu lat prowadzi zajęcia i warsztaty z szeroko rozumianych sztuk wizualnych w Poleskim Ośrodku Sztuki.

Exit mobile version