☰ menu

13.02.2015

2 – 13 lutego 2015 roku

Ferie w Manufakturze

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami. Dla rodziców, którzy jeszcze zastanawiają się nad tym, jak zagospodarować ten czas swoim pociechom, Manufaktura przygotowała długą listę propozycji. Zaspokoją one żądzę przygody każdego malucha. Proponowane zajęcia pozwolą najmłodszym spędzić wolny czas nie tylko radośnie, ale również twórczo.

Taniec, łyżwy i kredki
Odwiedzających galerię handlową Manufaktury czekają liczne atrakcje. Rotunda stanie się salą treningową tancerzy, szermierzy oraz judoków. Każdego dnia przed południem na zajęcia zaprosi szkoła Copacabana. Później rotundę wypełnią skoczne muzyczne rytmy za sprawą Open Dance Studio, które poprowadzi warsztaty dla wszystkich chętnych. W międzyczasie, od godziny 10:00 do 15:00 animatorzy z Jupi Parku zorganizują zajęcia plastyczne dla najmłodszych oraz ozdobią ich twarze bajecznymi motywami. W czwartki i piątki w Manufakturze pojawią się szermierze z Fundacji Go-Now. Między godziną 13:00 a 15:00 poprowadzą zajęcia z fechtunku bronią historyczną.
W czasie ferii warto także zajrzeć na lodowisko, gdzie codziennie w godzinach 10:00 – 12:00 będzie można skorzystać z bezpłatnych porad i nauk instruktorki Beatrice Tomczak. Jest ona mistrzynią Polski Seniorów w parach tanecznych oraz reprezentantką Polski na Mistrzostwach Świata i Europy.

Warsztaty z historią w tle
Moc atrakcji przygotowało Muzeum Fabryki, które zaprasza zarówno osoby indywidualne, jak i grupy zorganizowane. Rodzice wraz z dziećmi mogą wziąć udział w grach tematycznych. Wspólne rozwiązywanie zagadek i poszukiwanie skarbu, to wciągająca zabawa, która przybliży historię fabryki Poznańskiego i Łodzi. Wymagane są wcześniejsze zapisy, a koszt to 13 zł od osoby.
Dla grup zorganizowanych Muzeum Fabryki przygotowało cztery propozycje warsztatów. Ci, których interesuje historia powinni wziąć udział w zajęciach „Bawełniana fabryka", które odsłonią wszystkie tajemnice włókienniczego imperium. Dla młodych twórców i artystów zaplanowana została natomiast „Eko fabryka". Zapisy prowadzone są drogą telefoniczną i internetową pod numerem 42 664 92 93 oraz adresem e-mail: muzeum@manufaktura.com.
Kolejne dwie propozycje zostały stworzone we współpracy z Muzeum Miasta Łodzi. Spotkania te pozwolą poznać dwa oblicza życia w dawnej Łodzi. Ich uczestnicy dowiedzą się, jak wyglądała codzienność wielkich fabrykantów oraz ich pracowników. Zgłoszenia zbiera Dział Upowszechniania i Edukacji Muzeum Miasta Łodzi pod numerem telefonu 42 254 90 11 oraz adresem e-mail: edukacja@muzeum-lodz.pl.
Szczegółowy program zajęć można znaleźć na stronie www.muzeumfabryki.com

Wybuchowe ferie z Profesorem Einsteinem
Experymentarium udowadnia, że ferie to doskonały czas na… poszerzenie wiedzy! Półkolonie, których uczestnicy pójdą w ślady słynnego fizyka będą obfitować w atrakcje, które nie tylko zapewnią mnóstwo radości, ale także odsłonią przed dziećmi niesamowity świat nauki. Najmłodsi dowiedzą się, co łączy kucharzy i chemików, jak wywołać erupcję wulkanu, odwiedzą prawdziwe laboratorium i przejdą profesjonalne szkolenie z ratownictwa medycznego. Będą też świadkami walk robotów oraz wezmą udział w rozgrywkach w Arenie Laser Games.
Półkolonie organizowane są w dwóch pięciodniowych turnusach. Udział w jednym kosztuje 350 zł, natomiast dzień zabawy – 80 zł. Przy zapisie dwójki dzieci lub skorzystaniu z obu turnusów udział w półkoloniach kosztuje 330 zł od dziecka. Zapisy prowadzone są drogą telefoniczną i mailową pod numerem 42 633 52 62 oraz adresem e-mail: biuro@experymentarium.pl.

Bajkowa zabawa
Specjalną zimową ofertę przygotował także otwarty na początku stycznia Jupi Park. Każdy dzień ferii będzie poświęcony innej tematyce, a każda z nich wciągnie dzieci w wir przygody i zabawy. Poniedziałek to dzień piracki, w czasie którego urwisy wybudują statek oraz przygotują korsarskie akcesoria. Wtorki wypełnią sportowe emocje i język angielski. W środy, wspólnie z Indianami, najmłodsi pomalują twarze i zaplują na bizony. W zaczarowane czwartki wykonają portrety wróżek, czarodziejskie kapelusze i wezmą udział w quizie dotyczącym ulubionych bajek. Na koniec tygodnia dzieci będą mogły uczestniczyć w prawdziwym rycerskim wyścigu i poznają dworskie maniery, którymi odznaczać się powinien każdy rycerz i dama dworu.
Udział w zajęciach jest możliwy po zakupie specjalnego całodniowego biletu „Ferie" w cenie 35 zł lub jednego z dwóch karnetów: Lew (5 całodniowych wejść) lub Zebra (10 całodniowych wejść).
Szczegółowy program zajęć można znaleźć na stronie www.jupipark.pl

W świecie gier

W czasie ferii, również w Jazda!Park będzie można aktywnie spędzić czas. Wszystko za sprawą ciekawych promocji:
– w każdą środę gra w bilard tylko 5zl
– mini kręgle tylko 5 zł 1 gra (7 dni w tygodniu)
– 20% rabatu na grę w bilard z Kartą Dużej Rodziny (7dni w tygodniu)
– symulator kolejki górskiej jedna gra tylko 5zł (7 dni w tygodniu)

Termin: 2 – 13 lutego

Muzeum Fabryki

Warsztaty dla grup zorganizowanych:
Eko Fabryka – 16 zł od osoby
Bawełniana Fabryka – 16 zł od osoby
Gry dla indywidualnych gości:
Skarb Rodziny Poznańskich – 13 zł od osoby
Mały odkrywca fabryki – 13 zł od osoby
e-mail: muzeum@manufaktura.com

Zajęcia dla grup zorganizowanych:
Portret tkany wyobraźnią – 15 zł od osoby
W robotniczej izbie i na salonach Pałacu Poznańskich – 15 zł od osoby
e-mail: edukacja@muzeum-lodz.pl

Rotunda galerii handlowej Manufaktury
Zajęcia bezpłatne

Warsztaty taneczne i sportowe, zajęcia plastyczne, nauka fechtunku bronią historyczną.
Brak zapisów

Experymentarium