☰ menu

20 – 31 stycznia
Ferie w futrze

PROGRAM FILMOWY:
Zajęcia obejmują krótkie wprowadzenie do filmu i film, całość około 100 min.

20 stycznia | poniedziałek | godz. 10.00
Film o pszczołach – USA 2007, 89 min.

Niepozorna pszczoła postanawia położyć kres wyzyskiwaniu swojego gatunku przez ludzkość i rozpoczyna sądową batalię z handlującymi miodem korporacjami.

21 stycznia | wtorek | godz. 10.00
Safari – Niemcy 2010, 93 min.

Gdzieś w delcie wyschniętej, afrykańskiej rzeki zwierzęta czekają na wodę. Billy – sprytna surykatka i Socrates – przyjazny lew zmęczeni czekaniem wyruszają w głąb lądu na poszukiwanie wody. Podczas pełnej niebezpiecznych przygód, wyprawy przez dziką Afrykę, spotykają zwierzęta z całego świata.

22 stycznia | środa | godz. 10.00
Zemsta futrzaków – USA 2010, 92 min.

Kiedy Dan wraz z rodziną przeprowadza się do zielonego Oregonu, nawet nie podejrzewa jak trudno przyjdzie mu żyć w zgodzie z naturą. Zamieszkujące tam zwierzęta wszystkich kształtów i rozmiarów jednoczą swe siły, by zniechęcić nowych mieszkańców do nowego miejsca.

23 stycznia | czwartek | godz. 10.00
Jak ukraść księżyc – USA 2010, 95 min.

Gru, planuje najzuchwalszą kradzież na Ziemi – zamierza ukraść księżyc! Jest wyposażony
w arsenał miotaczy laserów służących do obezwładniania, zamrażania, posiada wszelkie maszyny do walki w powietrzu i na ziemi. Aż do momentu, gdy na jego drodze pojawia się trzy, małe sierotki: Margo, Edith i Agnes. To właśnie one zobaczą w nim coś czego nikt inny nie mógł zobaczyć: potencjalnego kandydata na Tatę.

24 stycznia | piątek | godz. 10.00
Klopsiki i inne zjawiska pogodowe – USA 2009, 90 min

Wspaniała animacja w 3D dla całej rodziny. W pewnym miasteczku żyje nieco szalony młody wynalazca, któremu udaje się zamieniać wodę w…smakowite jedzenie ! I tak, zamiast deszczu czy gradu, z nieba spadają hamburgery, makaron a nawet pomarańczowa galaretka,
a zamiast śniegu – czekoladowe i pistacjowe lody. Zabawa zapowiada się wyśmienicie.

27 stycznia | poniedziałek | godz. 10.00
Zakochany wilczek – USA 2010, 88 min.

Co sprawia że podróż wydaje się niesamowita? Autostop i zatrzymane samochody, złe niedźwiedzie, kłujące jeżozwierze i grające w golfa gęsi. Wystarczy zapytać Kate i Humphrey, dwa wilki, które próbują dostać się do domu, po złapaniu przez strażników leśnych
i wywiezieniu na drugi koniec kraju.

28 stycznia | wtorek | godz. 10.00
Kino w trampkach: Agi i Emma – Serbia 2007, 86 min.

Jaka odległość dzieli Agiego i księżyc? Czy to możliwe, że Agi w swoim 9-letnim życiu przeprowadzał się aż 18 razy? Czy to możliwe, że Ema jest wyższa od Agie tylko o trzy i pół jaja? Pytania chodzą nie tyle parami, co chmarami. Trudno jest znaleźć wszystkie odpowiedzi. Ale pewnego dnia to się zmienia. Agi poznaje Emę, temperamentną starszą panią, która oferuje Agiemu to, czego chłopiec potrzebuje najbardziej – bezwarunkową przyjaźń.

31 stycznia | czwartek | godz. 10.00
Kino w trampkach: Ptaszek i liść
, składanka animacji 60 min. -Dania, USA, Szwajcaria, Kanada, Polska, 70 min.

Zestaw animacji dla najmłodszych.

ZAJĘCIA WARSZTATOWE:
W czasie ferii przyjmujemy również grupy zorganizowane na warsztaty. Maksymalna ilość uczestników pojedynczych warsztatów to 25. Lista dostępnych warsztatów dla dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych dostępna jest TUTAJ.

CENNIK:

Filmy/warsztaty