☰ menu

Ferie 2016 w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie

wt.-pt.
16.02-26.02.2016

* Oferta skierowana jest do organizatorów półkolonii. Osoby indywidualne mogą dołączyć do zgłoszonej wcześniej grupy.
*Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy.
* Zajęcia odbywają się w godz. od 9:00 – 13:00
* Zajęcia należy zamawiać z przynajmniej trzydniowym wyprzedzeniem.

16 lutego 2016 r.
Epoka kamienia jak malowana

to archeologiczne warsztaty plastyczne, w czasie których przybliżymy najciekawsze przykłady naskalnej sztuki jaskiniowej. Podczas prezentacji multimedialnej pokażemy nie tylko zdjęcia wybranych grot europejskich, ale postaramy się odpowiedzieć na pytanie co kierowało człowiekiem, tworzącym te niesamowite malowidła i ryty skalne. Drugą część zajęć zajmują warsztaty plastyczne, w trakcie których uczestnicy będą mogli stworzyć swoją własną wizję sztuki naskalnej, używając do tego celu farb i kamieni. Zajęcia odbywają się w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie – budynek główny.
Koszt: 12,00 zł/os.
Czas trwania zajęć: około 1-1,5 godziny (w zależności od zaangażowania uczestników)
Wiek uczestników: 7-12 lat

17 lutego 2016 r.
Filcowe cudaki do świątecznego koszyczka
Są to zajęcia wpisujące się w okres Wielkiego Postu, który wypada w tym roku w czasie ferii. Podczas prezentacji multimedialnej opowiemy uczestnikom zajęć jak dawniej mieszkańcy Podkarpacia przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych, jak wykonywano pisanki, dlaczego święcono chrzan, jak świętowano i wiele innych ciekawostek. W części warsztatowej wspólnie wykonamy z filcu ozdoby, które będą doskonale wyglądać zarówno w koszyczku ze święconką jak i dekoracja domu z okazji Świąt.
Zajęcia odbywają się w Muzeum Etnograficznym im. F. Kotuli w Rzeszowie, ul. Rynek 6.
Rezerwacja pod nr tel. 17862 02 17
Koszt: 12,00/os.
Czas trwania zajęć: około 1,5-2 godziny (w zależności od zaangażowania uczestników)
Wiek uczestników: 7-16 lat

Porcelana na wynos
zajęcia teoretyczno-plastyczne polegające na ozdabianiu papierowego serwisu (talerzyki, kubeczki, tacki) dekoracją inspirowaną oryginalną porcelaną w technice akwareli. Wprowadzeniem do zajęć będzie obejrzenie ekspozycji rzemiosła artystycznego.
Zajęcia odbywają się w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie – budynek Główny.
Rezerwacja pod nr telefonu 17/853 52 78

18 lutego 2016 r.
Grasz w zielone? Tajemnice polskiego munduru
Czy uniform wojskowy zawsze był zielony? Po co był i po co jest potrzebny żołnierzowi? A może chcesz zaprojektować własny mundur? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy podczas rysunkowej gawędy
o wyposażeniu i umundurowaniu żołnierza polskiego.
Zajęcia odbywają się w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie – budynek Główny.
Rezerwacja pod nr tel. 17/ 853 52 78

19 lutego 2016 r.
O dawnym handlu i pieniądzu
Podczas zajęć dzieci zapoznają się z dziejami pieniądza w Polsce oraz rolą jaką odgrywał on, i wciąż odgrywa w życiu człowieka. Zajęcia zawierać będą również element edukacji ekonomicznej, a jego tłem będzie międzywojenny Rzeszów i handel, który wówczas w nim się odbywał. Lekcja prowadzona z wykorzystaniem wielu pomocy dydaktycznych (domino, puzzle, prezentacje multimedialne, gra „Ekonomia w dawnym Rzeszowie").
Zajęcia odbywają się w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa.
Rezerwacja pod nr tel. 17/875 41 99
Koszt: 5 zł/os.
Wiek uczestników: od 6 lat

23 lutego 2016 r.
Nie święci garnki lepią… Garncarstwo w pradziejach
to warsztaty archeologiczne, na których można zapoznać się z historię garncarstwa; dowiedzieć się jak wyglądała praca pradziejowego garncarza oraz porównać ją z technikami pracy współczesnego ceramika. Uczestnicy zajęć mogą wykonać własne naczynia, figurki, ozdoby, a nawet kopie średniowiecznych kafli. Zajęcia odbywają się w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie – budynek Główny.
Rezerwacja pod nr tel. 17/853 52 78

Proponujemy dwie możliwości uczestnictwa w warsztatach:

· moduł I – zajęcia jednorazowe: uczestnicy wykonują swoje prace i zabierają je do domu.

· moduł II – zajęcia dwufazowe: na pierwszych warsztatach uczestnicy wykonują własne prace, które potem są suszone i wypalane; w trakcie drugich zajęć prace są malowane lub (w zależności od woli i wieku uczestników) malowane i szkliwione, a następnie powtórnie wypalane i dopiero wtedy trafiają do rąk uczestników.

Koszt: 12,00 zł/ os.
Czas trwania zajęć: około 2 godziny
Wiek uczestników: na warsztaty zapraszamy przedszkolaki, młodzież szkolną, jak również osoby dorosłe.

24 lutego 2016 r.
Filcowe cudaki do świątecznego koszyczka
Rezerwacja pod nr tel. 17/862 02 17
Koszt: 12,00/os.
Wiek uczestników: 7-16 lat

Narysuj dzieło sztuki /rzeźba lub martwa natura/
Rysunek ołówkiem lub węglem na papierze. Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Zajęcia odbywają się w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie – budynek główny.

25 lutego 2016 r.
Sekrety dawnego dokumentu
Jeżeli chcesz przenieść się w czasy, w których nie znano komputerów, ani nawet długopisów, dowiedzieć się kto i w jaki sposób sporządzał wszelkiego rodzaju pisma urzędowe, a także jeżeli chcesz sam przy użyciu starych metod stworzyć swój dokument, to zapraszamy Cię do udziału w naszych zajęciach.
Zajęcia odbywają się w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie – budynek główny.
Wiek uczestników: 8-12 lat

26 lutego 2016 r.
O dawnym handlu i pieniądzu
Zajęcia odbywają się w Muzeum Historii Miasta Rzeszowa.
Rezerwacja pod nr tel. 17/875 41 99
Koszt: 5 zł/os.