☰ menu

ferie 2011 w Krakowie

wt.-pt.
11.01-11.02.2011

ZIMOWISKO FILMOWE W AGRAFCE
31 stycznia – 11 lutego 2011
Kino AGRAFKA, Kraków, ul. Krowoderska 8, tel. 12 430 01 79

31 stycznia (poniedziałek)
NA TROPACH BARTKA
reż. Janusz Łęski, Polska 1982, 86’
Na wakacje na wieś przyjeżdżają dzieci z miasta. Podczas przejazdu przez las słyszą strzały, a wkrótce potem znajdują przy wodopoju martwą łanię. Dla wszystkich jest jasne, że mają do czynienia z kłusownikiem. Miejscowe dzieciaki, które również brały udział w wycieczce, martwią się, że jego celem jest przywódca stada jeleni, Bartek. Wspólnie z dziećmi z miasta postanawiają wszcząć śledztwo i pokrzyżować kłusownikowi jego plany. Wkrótce młodzi detektywi natrafiają na pierwsze ślady…
Fundacja CZARNA OWCA PANA KOTA powie dlaczego trzeba szanować zwierzęta

1 lutego (wtorek)
AKADEMIA PANA KLEKSA
reż. Krzysztof Gradowski, Polska 1983, część I: Przygoda Księcia Mateusza 81’
Pan Kleks to nie tylko nauczyciel, ale i czarodziej. W najzwyklejszych, najbardziej codziennych czynnościach potrafi dostrzec coś cennego, pasjonującego i pożytecznego. Nudną codzienność przenieść w świat baśni. Tam, gdzie niewyobrażalne staje się możliwe, a nawet zwyczajne. I tak, z szarego podwórka Adaś Niezgódka zostaje przeniesiony do Akademii Pana Kleksa…
O sztuce filmowej opowiedzą twórcy związani z Krakowskim Oddziałem Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

2 lutego (środa)
PAN SAMOCHODZIK I NIESAMOWITY DWÓR
reż. Janusz Kidawa, Polska 1986, 86’
Bohater cyklu, pan Tomasz, z wykształcenia historyk sztuki i detektyw amator z zamiłowania, cieszył się dużą sympatią małych czytelników i widzów, a jego samochód budził szczery podziw. Niemodny wehikuł, przyrównywany czasem do karawanu albo larwy owada, pod pokraczną maską krył podrasowany silnik ferrari, bez trudu rozwijał prędkość 200 kilometrów na godzinę, w potrzebie bywał amfibią, w ogóle był niezawodny. Rozliczne talenty Pana Samochodzika i możliwości jego pojazdu (w filmie ujawniają się dodatkowe "umiejętności" samochodu: dzięki gadającemu komputerowi pokładowemu umie sam się prowadzić we mgle lub zasłonie dymnej, pochłania gwoździe złośliwie rozrzucone na szosie) ujawniają się też w opowieści o niesamowitym dworze, gdzie niezawodny tandem rozwiązuje kolejną zagadkę detektywistyczno-historyczną.
STRAŻNIK MIEJSKI opowie o bezpiecznym zachowaniu na drodze

3 lutego (czwartek)
GWIAZDA KOPERNIKA
reż. Zdzisław Kudła, Andrzej Orzechowski, Polska 2009, 90’
Mikołaj Kopernik, syn toruńskiego kupca, jest bystrym i ciekawym świata dzieckiem. Gdy ma dziesięć lat, niderlandzki astrolog Paul van de Volder, przepowiada mu wielką przyszłość, rozwijając w chłopcu wielkie zainteresowanie gwiazdami. Paul van de Volder ponownie pojawia się w życiu Mikołaja, gdy ten jest już studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Pomiędzy astrologiem – szarlatanem, a Wojciechem z Brudzewa i innymi profesorami uniwersytetu rozpoczyna się walka o duszę studenta. Astrologia walczy z astronomią. Z wątpliwości i pytań, które targają Mikołajem rodzi się odkrycie, które zmieni świat.
ASTRONOM opowie o światach w przestrzeni kosmicznej

4 lutego (piątek)
GDZIE JESTEŚ ŚWIĘTY MIKOŁAJU?
reż. Igor Mołodecki, Polska 1996, 40’
Mała Ania wysyła list do Świętego Mikołaja z prośbą, by w prezencie gwiazdkowym przyniósł jej braciszka. Niestety, dostaje tylko lalkę. Dochodzi do wniosku, że Mikołaj wcale nie czytał jej listu. Dziewczynka jest rozczarowana i rozżalona, rozpada się świat jej dziecięcych wyobrażeń i marzeń. Teraz wszyscy, którzy wierzą w Świętego Mikołaja, to dla Ani kompletne "głupki". Dopiero spotkanie z mieszkającym w sąsiedztwie chłopcem zmienia jej stosunek do świata. Biedny malec, trochę samotny, skarży się mamie, że jeszcze nigdy nie odwiedził go Święty Mikołaj. Ania postanawia przebrać się za Mikołaja i podarować małemu trzy swoje zabawki – po jednej za każdą minioną Wigilię bez prezentu gwiazdkowego. Okazuje się jednak, że chłopczyk ma już cztery lata, powinien więc dostać cztery podarki. Tym czwartym, najcenniejszym, będzie prawdziwy przyjaciel, który będzie miał na imię Ania.
SPOTKANIE Z TWÓRCĄ SCENARIUSZA, A ZARAZEM REŻYSEREM FILMU – GDZIE JESTEŚ ŚWIĘTY MIKOŁAJU -IGOREM MOŁODECKIM (członkiem Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Filmowców Polskich).

7 lutego (poniedziałek)
DZIEWCZYNA I CHŁOPAK
reż. Stanisław Loth, Polska 1980, 87’
Zbliżają się wakacje. Rodzeństwo; trzynastoletni Tomek i dwunastoletnia Tosia, szykuje się już do wspólnego wyjazdu. Wraz z rozdaniem świadectw okazuje się jednak, że Tomek ma poprawkę z historii. Gdy do tego dochodzi wybryk na basenie, ojciec postanawia wysłać go na kilka tygodni do swojego brata, słynącego z tzw. "twardej ręki", wuja Stefana. Do tego czasu Tomek ma siedzieć w domu nad książką. Chłopak ma jednak porachunki ze szkolnymi kolegami i każąc siostrze kryć go, wymyka się z domu. Pech chce, że znajomy wuja Stefana jest właśnie w Warszawie i może zabrać Tomka wcześniej. Tosia postanawia nie wydać brata. Przebiera się za Tomka i zostawiwszy mu liścik z wyjaśnieniami, jedzie zamiast niego. Nie mając wyjścia, Tomek po powrocie również podejmuje grę.
TADEUSZ MILEWSKI- podróżnik, aktor, pokaże slajdy z dalekich krajów.

8 lutego (wtorek)
AKADEMIA PANA KLEKSA
reż. Krzysztof Gradowski, Polska 1983, część II: TAJEMNICA GOLARZA FILIPA 77’
Dalsza część przygód Adasia Niezgódki w magicznej Akademii prowadzonej przez Pana Kleksa. Tym razem bohaterowie muszą się borykać z kłopotami jakie sprawi im mechaniczny chłopiec skonstruowany przez szalonego naukowca Golarza Filipa.
ROBOTYKA to dziedzina bardzo szybko rozwijająca się w ostatnim czasie, nasz gość opowie o robotach ich funkcjach oraz zaletach.

9 lutego (środa)
TAJEMNICA STAREGO OGRODU
reż. Julian Dziedzina, Polska 1983, 90’
Film opowiada o grupie chłopaków marzących o przygodach i przeżyciu czegoś niezwykłego, tajemniczego i romantycznego. Bawią się w poszukiwaczy skarbów i detektywów w starym parku sąsiadującym z nowoczesnym osiedlem mieszkaniowym. Przez przypadek wpadają na trop młodzieżowego gangu, który wykradł dokumentacje rewelacyjnego preparatu.
DETEKTYW uchyli rąbka tajemnicy.

10 lutego (czwartek)
WYSPA ZŁOCZYŃCÓW
reż. Stanisław Jędryka, Polska 1965, 85’
Wśród mieszkańców małego, nadwiślańskiego miasteczka krążą legendy o zaginionych w czasie wojny skarbach dziedzica. Sprawę chce wyjaśnić młody pracownik muzeum, Tomasz, którego o skarbach powiadomił prowadzący w okolicy wykopaliska archeologiczne prof. Opałko. Milicja całą sprawę traktuje z przymrużeniem oka, Tomasz postanawia więc rozwikłać ją na własną rękę.
ARCHEOLOG opowie o skarbach.

11 lutego (piątek)
MAGICZNE DRZEWO
reż. Andrzej Maleszka, Polska 2009, 90’
Gwałtowna burza powala olbrzymi, stary dąb – Magiczne Drzewo. Ludzie tną go na kawałki i robią z nich przedmioty codziennego użytku. Kiedy trafiają one do sklepów, na całym świecie dzieją się niezwykłe rzeczy, ponieważ cząstka niezwykłej, magicznej mocy dębu pozostała we wszystkim, co zostało z niego zrobione.
MAGIK w tajemniczy sposób wyczaruje rzeczy niezwykłe.

Wszystkie spotkania rozpoczynają się o godz. 10:30. 

Exit mobile version