Uczestnicy Transformacji będą mogli wziąć udział między innymi w tworzeniu krótkiego filmu metodą poklatkową, stworzyć murale, zaprojektować i samodzielnie wykonać meble i przedmioty codziennego użytku, wziąć udział w warsztatach fotograficznych… Wszystko w rytmach beatboxu, przygotowywanego przez uczestników warsztatów dźwiękowych. Nie zabraknie również kulinarnych eksperymentów – codziennie serwować będziemy niecodzienne śniadania ze sztuką!
Każdy dzień zajęć podzielony został na 3 bloki warsztatowe – zajęcia przedpołudniowe, warsztaty śniadaniowe i zajęcia popołudniowe.
Projekt zakończy finisaż, na który serdecznie zapraszamy w piątek 11 lutego o godz 17.00 🙂
ZAJĘCIA PRZEZNACZONE SĄ DLA DZIECI W WIEKU 7-12 LAT
OPISY WARSZTATÓW:
POKLATKOWO
PONIEDZIAŁEK, godz. 9.30 – 11.30
Prowadzenie: Radosław Staniec, Maria Szczodorowska
Działanie inspirowane teledyskami i eksperymentalnym filmem, podczas którego uczestnicy nagrają krótki materiał wizualny, w oparciu o autorski, przygotowany wspólnie scenariusz.
W wyniku warsztatu powstanie animacja poklatkowa, opowiadająca o sekretnym życiu przedmiotów i relacjach rzeczy – ludzie.
ZRÓB TO SAM!
PRACOWNIA KREATYWNEGO PROJEKTOWANIA DLA WSZYSTKICH
WTOREK – ŚRODA, godz. 9.30 – 11.30
Prowadzenie: Marta Kołacz, Maria Szczodrowska, Radosław Staniec
Jak powstają przedmioty i bez jakich sprzętów domowych trudno byłoby nam żyć? Podczas wspólnych działań, inspirowani działalnością Adama Słodowego, rozpracujemy tajemnice codzienności i powstawania otaczających nas przedmiotów, co więcej sami je zaprojektujemy i zbudujemy!
Warsztaty będą wprowadzeniem w świat różnorodnych materiałów i ich wykorzystania w twórczym budowaniu nowych obiektów. Będziemy również korzystać z materiałów, które na co dzień uważamy za bezużyteczne, przeznaczone do wyrzucenia. Budując wspólne
i indywidualne konstrukcje, uczestnicy będą mogli sprawdzić swe siły w zakresie myślenia przestrzennego, geometrycznego, kompozycyjnego i doskonalić zdolności manualne,
a wytworzone na warsztatach przedmioty staną się następnie elementem wyposażenia Pokoju z kuchnią, służąc uczestnikom działań edukacyjnych w CSW.
“UKRYTY” POKÓJ
PONIEDZIAŁEK – WTOREK, godz. 13.30 – 15.00
Prowadzenie: Agata Wilkowska, Marcin Gręźlikowski
Bazując na praktykach street artu i formach miejskiego aktywizmu stworzymy na ścianie Pokoju z kuchnią własny, wielkoformatowy, niekonwencjonalny mural, który stanie się integralną częścią większej, zaprojektowanej przez nas rzeczywistości.
INWAZJA
ŚRODA, godz. 13.30 – 15.00
Prowadzenie: Agata Wilkowska, Marcin Gręźlikowski
Warsztaty trójwymiarowej ilustracji, podczas których poznamy podstawowe formy wypowiedzi street artu oraz twórczość artystów „zewnętrznych”. Bazując na estetyce horroru, groteski
i retrofuturyzmu postaramy się stworzyć własną wizję inwazji w przestrzeni Pokoju z kuchnią.
MATRYCE I HYBRYDY
CZWARTEK – PIĄTEK, godz. 9.30 – 11.30
Prowadzenie: Karolina Wiśniewska
Dwudniowy cykl eksperymentów z fotografią, podczas którego prześledzimy sylwetki baśniowych postaci oraz naszkicujemy fotoportrety ulubionych bohaterów literackich.
Zajęcia mają za zadanie pobudzić wyobraźnię dziecka. Przy użyciu szeregu rekwizytów związanych ze światem realnym jak również z symboliką baśniową lub futurystyczną będziemy swobodnie zreinterpretować świat jaki znamy, tworząc przy tym nowe postaci lub odtwarzając i przetwarzając znajome modele. W trakcie warsztatów powołane zostaną
do życia złożone na nowo osobiste światy, w których dziecięce strachy i marzenia stworzą swoistą hybrydę, a multimedialna oprawa audiowizualna pozwoli umiejscowić wykreowane postaci w różnorodnych kontekstach. Zapewniamy instruktaż w dziedzinie fotografii artystycznej i zachęcamy dzieci do uwiecznienia osiągniętych efektów wizualnych fotografując się nawzajem w swoich całkiem nowych wcieleniach, scenach i kontekstach.
SPACEBOX, EATBOX, BEATBOX!
CZWARTEK – PIĄTEK, godz. 13.30 – 15.30
Prowadzenie: Tomasz Cebo, Łukasz Milewski, Marta Rogalska
W trakcie prowadzonych przez nas działań powstanie zaimprowizowane studio nagrań,
dzięki któremu skupimy się na rejestrowaniu audialnej strony otaczającej nas rzeczywistości. Będziemy eksperymentować, słuchać, nagrywać i wydawać dźwięki.
Zajmiemy się też udźwiękowieniem sztuk wizualnych – obrazu, filmu, animacji.
Ceny biletów:
1 zajęcia – 8 zł
cały dzień zajęć – 15 zł
cały tydzień zajęć – 60 zł
Zapisy na warsztaty pod numerem telefonu 56 610 9716
lub adresem email: sztukacieszuka@csw.torun.pl