☰ menu

Extreme Day w Manhattanie

pt.
27.07.2012

Extreme Day w ManhattaniePiątek, 27 lipca będzie ekstremalnym dniem w Manhattanie. Pokazy jazdy na skateboardach i BMX przed centrum, warsztaty dla dzieci, czy graffiti na żywo to tylko niektóre z planowanych atrakcji. Wszystko z okazji oficjalnego otwarcia Baltic Place – kawiarni, skateshopu i biura festiwalowego Baltic Games.Między godziną 17.00, a 20.00 odbędzie się skateboard i BMX jam przed centrum. Na potrzeby pokazów, schody przed Manhattanem zostaną specjalnie dostosowane – pojawią się na nich rampy, hopki, podjazdy i rurki. Ave BMX poprowadzi warsztaty jazdy dla dzieci w specjalnie do tego stworzonej strefie, a ekipa festiwalu Baltic Games zorganizuje zajęcia z budowania przeszkód.W samym Baltic Place, na 1 poziomie Manhattanu, na zainstalowanej na stałe w lokalu mini rampie odbędą się warsztaty jazdy na deskorolce oraz Pro Mini Session z udziałem takich zawodników jak Michał Mazur – deskorolkowiec roku z ekipy DC. Tam też odbędą się zawody dla dzieci – Young Blood Contest.Wśród atrakcji przed centrum będzie również pokaz graffiti na żywo. Oprawę muzyczną dla wydarzeń na świeżym powietrzu zapewni DJ Maciek Cz. znany z występów w takich miejscach jak Atelier, La Dolce Vita, Buffet, czy Stacja Deluxe.Wszystkie ekstremalne atrakcje związane są z otwarciem Baltic Place – kawiarni, skateshopu i biura festiwalowego Baltic Games. Fani rolek, deskorolki czy rowerów BMX i nie tylko, będą mogli wypić tam świeżą kawę, soczyste smoothies lub kolorowe koktajle. W sklepie znajdą produkty takich marek jak Volcom, Vans, Femi Pleasure i DC. Niewątpliwą atrakcją tego miejsca będzie mini rampa zainstalowana na stałe w lokalu. Oprócz wynikającego z profilu miejsca oczywistego zakresu działalności, Baltic Place będzie pełnić także rolę biura festiwalowego Baltic Games oraz miejsca animacji czasu wolnego. W tym zakresie przewidywane są takie aktywności jak pokazy filmów extreme, szkółka skateboardingu, spotkania z riderami i imprezy tematyczne.

Baltic Place dołączy do grona instytucji tworzących Centrum Sztuki i Rekreacji Manhattan, w skład którego wchodzą: teatr ZNAK, galeria Delikatesy Sztuki, Biblioteka Manhattan z Pracownią Komiksową i mediateką, Gdańska Szkoła Artystyczna, 14-torowa kręgielnia MK Bowling i klub fitness Tiger GYM. Miejsca te sprawiają, że Manhattan jest unikalnym punktem na mapie Trójmiasta.

***Baltic Games Jedyna w Polsce cyklicznie odbywająca się impreza sportów extreme. Przez 4 lata, które minęły od pierwszej edycji w 2008 roku, impreza zyskała miano jednego z największych tego typu wydarzeń w Europie i jest chętnie odwiedzana przez gwiazdy sportów ekstremalnych z całego świata. Baltic Games skupia wokół siebie fanów takich widowiskowych dyscyplin jak deskorolka, rolki czy rowery BMX. Międzynarodowa obsada zawodów rozgrywanych w ramach Baltic Games gwarantuje, że zjeżdżająca tłumnie z całej Polski publiczność ma zagwarantowane emocje i wspomnienia, które jeszcze na długi czas pozostają w pamięci wszystkich uczestników.Szczegółowe informacje na www.balticgames.pl lub www.facebook.com/balticgames.
O ManhattanieManhattan w Gdańsku to „miasto w pigułce" – oprócz 70 sklepów, kawiarni i restauracji, znajduje się tu również przychodnia, klinika stomatologiczna, poradnia dietetyczna, apteka, salon fryzjersko-kosmetyczny, myjnia samochodowa, kantor, biuro podróży, szkoły języków obcych, a także unikalne Centrum Sztuki i Rekreacji Manhattan, w skład którego wchodzą: teatr ZNAK, galeria Delikatesy Sztuki, Biblioteka Manhattan z Pracownią Komiksową i mediateką, Gdańska Szkoła Artystyczna, 14-torowa kręgielnia MK Bowling i klub fitness Tiger GYM.Manhattan, jak pokazują badania, jest wygodnym miejscem zakupów przede wszystkim dla kobiet oraz rodzin z dziećmi. Oferta modowa to m.in takie marki, jak: H&M, C&A, KappAhl, Royal Collection, Promod, Charles Voegele, Solar, Próchnik, sklepy sportowe Espina Sport i Ka-Sport, salon multimedialny Empik, winiarnia Centrum Wina, a także salon jubilerski YES. Ostatnio przeprowadzone badania mystery shopper pokazują, że sklepy w Manhattanie mają wysoką jakość obsługi.