☰ menu

sob.
14.03.2015

Akademia Profesora Einsteina w Experymentarium

Akademia to nowatorska propozycja dla uczniów szkół podstawowych, rozwijająca zainteresowania i poszerzająca wiedzę zdobytą na zajęciach szkolnych. Skierowana do wszystkich, którzy chcą w nietypowy i interesujący sposób zwiększać swoje umiejętności. Jest to również szansa na wykorzystanie w praktyce zdobytej wiedzy, nauka poprzez zabawę, bez egzaminów i stresów szkolnych, ale przede wszystkim okazja, aby w sposób twórczy poznawać świat.

Uczniowie Profesora Einsteina uczestniczą w interesujących wykładach i prezentacjach przygotowanych przez doświadczonych specjalistów, na co dzień współpracujących z łódzkimi uczelniami wyższymi.

Program zajęć jest bardzo zróżnicowany, obejmuje tematykę przedmiotów ścisłych, technicznych, przyrodniczych i humanistycznych, dlatego też każdy znajdzie coś co wzbudzi jego zainteresowanie.

Dla dzieci w wieku: 9 – 19 lat

Opłata za jedne zajęcia wynosi 29 zł, za cały semestr 175 zł.

Zajęcia odbywają się w godzinach 10.00 – 11.30 dla grupy wiekowej 7-9 lat oraz od 12.00 do 13.30 dla grupy wiekowej 10-13 lat.

II semestr 3. edycji Akademii Profesora Einsteina

Harmonogram zajęć:

I – 28 lutego 2015 – Inauguracja- rozdanie indeksów. Teatr zza kulis.

Stań na deskach teatru w roli aktora! Poznaj jak wygląda teatr zza kulis!

Podczas zajęć zobaczysz całe zaplecze Teatru Powszechnego oraz weźmiesz udział w lekcji aktorstwa.

II – 14 marca 2015 – Pierwsza pomoc- kiedy dzieje się coś złego.

Pierwsza pomoc przedmedyczna ma ogromne znaczenie dla zdrowia lub życia ofiar wypadku. Zanim dotrą ratownicy mija sporo czasu a każda sekunda jest na wagę złota dlatego nauki udzielania pierwszej pomocy nigdy nie za wiele.

Pokaz oraz lekcje udzielania pierwszej pomocy w najczęściej spotykanych wypadkach przedstawi Łódzka Grupa Instruktorów Młodzieżowych PCK.

III – 28 marca 2015 – Mikroby pod lupą.

Czy wiesz, że bakterie potrafią świecić w ciemności? Po zajęciach przekonasz sie, że to możliwe. Ale to nie wszystko, dodatkowo uformujesz własnego żelka i weźmiesz udział w pokazie „mikroby pod lupą" czyli pokazie makro i mikroskopii.

W świat biologii wprowadzą członkowie studenckiego koła naukowego biotechnologiczno-mikrobiologicznego.

IV – 11 kwietnia 2015 – Akademia w eterze.

Słuchając audycji radiowych zapewne nie raz zastanawiałeś/aś się jak to wszystko wygląda? Jak urządzone jest studio, jak wyglądają prowadzący i urządzenia, na których na co dzień pracują. Sprawdź to na własne oczy!

Podczas zajęć oprowadzimy po budynku Radia Łódź. To niesamowita okazja, aby stanąć po drugiej stronie mikrofonu.

V – 9 maja 2015 – Zagadki kryminalistyki.

Członkowie Studenckiego Koła Naukowego Kryminalistyków UŁ wprowadzą młodych członków Akademii Profesora Einsteina w tajemniczy świat kryminalistyki.

Wyjaśnią jakimi sposobami rozwikłać niemożliwe zagadki.

VI – 23 maja 2015 – Wszyscy mogą latać

Poznaj pracę obsługi lotniska oraz procedury towarzyszące odprawie pasażerów. Zobacz jak wygląda samolot z bliska.

VII – 13 czerwca 2015 – Zakończenie semestru, rozdanie dyplomów. Laserowy turniej na Arenie Laser Games (Centrum Nauki Experymentarium i Arena Laser Games)

Arena Laser Games to nowoczesne centrum gier laserowych. Uczestnicy – gracze zmierzą się ze sobą w pojedynku, który odbędzie się w labiryncie pełnym niespodzianek (m.in. miny, bunkry). Grze towarzyszyć będą efekty świetlne i dźwiękowe. Gra wymaga od zawodników refleksu, inteligencji, sprytu i przemyślanej strategii.

Liczba miejsc ograniczona.

Zajęcia odbędą się dla minimum 12 osób chętnych.

Zastrzegamy sobie prawo do zmiany harmonogramu zajęć z przyczyn niezależnych od organizatora.

Informacji o zajęciach i zapisach udziela Experymentarium pod numerem telefonu 42 633 52 62 oraz drogą e-mailową pod adresami biuro@experymentarium.pl oraz a.pogorzelec@experymentarium.pl

Szczegóły na stronie :
www.experymentarium.pl