☰ menu

Experyment świętuje swoje 10. Urodziny!

Baner_10.urodziny_CN_EXPERYMENT
czw.-sob.
01.06-03.06.2017
Mija 10 lat od czerwca 2007 roku, kiedy otwarto pierwszą interaktywną wystawę EXPERYMENTu. Od tego czasu Centrum odwiedziło już ponad milion gości z Polski i zagranicy, a z roku na rok zainteresowanie wystawą nieustannie rośnie. W ciągu 10 lat w EXPERYMENCIE zorganizowano też tysiące warsztatów, pokazów, zajęć i wykładów popularnonaukowych dla dzieci, młodzieży
i dorosłych. W przełomowym 2013 roku ponad 5 tysięcy osób wzięło udział
w uroczystym otwarciu wystawy w nowej, siedem razy większej odsłonie, która dziś jest wizytówką Gdyni i Pomorza.

Chcemy podziękować naszym gościom za to, że towarzyszyli nam przez ostatnie 10 lat, aktywnie uczestniczyli w organizowanych przez nas wydarzeniach i nieustanne inspirowali nas do ulepszania wystawy i programu działań. Dlatego z okazji urodzin przygotowaliśmy dla naszych gości wyjątkowy program urodzinowy – mówi Ewa Jasińska, Dyrektor Centrum Nauki EXPERYMENT.

Jak co roku, wielkie świętowanie urodzin EXPERYMENT połączy z obchodami Dnia Dziecka. Od 1 do 4 czerwca przed budynkiem CNE na najmłodszych i ich rodziców będą czekały … wystrzałowe niespodzianki!

Z kolei w weekend 3 i 4 czerwca EXPERYMENT przygotował dla swoich gości szereg wyjątkowych atrakcji na wystawie w tym m.in.:

– The Best of EXPERYMENT, czyli pokazy najlepszych i najciekawszych eksperymentów naukowych w wykonaniu edukatorów EXPERYMENTU (w programie m.in. eksperymenty związane z kuchnią molekularną, prądem z … owoców i suchym lodem),

– prezentacje kół naukowych z Politechniki Gdańskiej, Uniwersytetu Gdańskiego oraz Wydziałów Akademii Marynarki Wojennej – studenci i wykładowcy z uczelni wyższych, z którymi na co dzień współpracuje CNE, zaprezentują eksperymenty z fizyki, chemii czy mechaniki oraz pokazy najnowszych technologii podwodnych,

– wystąpienia Małych Naukowców Polskiej Akademii Dzieci oraz laureatów konkursu „Bęc jabłkiem w głowę”, którzy opowiedzą o swoich badaniach i odkryciach,

– wspólny pokaz Centrum Nauki HUMANITARIUM i EXPERYMENTU – razem z gośćmi z Wrocławia EXPERYMENT przygotował prawdziwe naukowe show!

W DNIACH 1-4 CZERWCA BILETY NA WYSTAWĘ (W TYM ATRAKCJE URODZINOWE) BĘDĄ DOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH – DZIECI I DOROSŁYCH, W SPECJALNEJ CENIE: 12 ZŁ!

JUŻ DZIŚ ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEGO ŚWIĘTOWANIA 10. URODZIN EXPERYMENTU!

Patronat medialny nad wydarzeniem: Trojmiasto.pl, Radio Gdańsk, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Serwis PAP Nauka w Polsce.