☰ menu

Eufun Gdynia

pt.-niedz.
27.08-29.08.2010

 Warsztaty rozpoczynają się w piątkowe popołudnie o godzinie 16, w sobotę i niedziele o godzinie 12, kolejne grupy warsztatowe rozpoczynają się o pełnych godzinach.

Centrum EduFun zaprasza na niezwykła przygodę z żonglerką.

W skład warsztatów wchodzą:
  • Nauka żonglowania

  • Nauka koordynacji

  • Chodzenie po linie

  • Zabawy integracyjne

Harmonogram:

Piątek: od 16.00 do 20.00

Sobota: od 12:00 do 20:00

Niedziela: od 12.00 do 21:00

Zajęcia odbywają się cyklicznie o pełnych godzinach. Centrum EduFun zapewnia wszystkie niezbędne materiały oraz przeszkoloną obsługę.

Zapraszamy serdecznie

Czemu żonglowanie:

Wielu rodziców może zastanawiać się, z jakiego powodu w miejscu takim jak EduFun, obok eksperymentów chemicznych i zjawisk fizycznych pojawiają się warsztaty z tak dobrze znanej nam wszystkim żonglerki. Większość z nas kojarzy ją bowiem z cyrkowymi pokazami i uważa za sztukę efektowną i trudną, przeznaczona dla wybrańców o wybitnych umiejętnościach. Okazuje się jednak, że jest zupełnie inaczej! Jeżeli przez chwile się nad tym zastanowimy, zobaczymy, ze żonglerka to dużo więcej niż rozrywka – to forma aktywności która nie tylko bawi ale tez rozwija i uczy, może dać Twojemu dziecku dużo więcej niż mógłbyś się spodziewać!

Przede wszystkim żonglerka jest wspaniałą zabawą, która na zachodzie zdobywa sobie wielu sympatyków w każdym wieku. Istnieje wiele różnych sposobów żonglowania, dzięki czemu ciągle możemy uczyć się nowych elementów. Bardzo szybko okazuje się, że zawiłe z pozoru sztuczki to jedynie proste sekwencje ruchów, których powtórzenie przychodzi z łatwością zarówno dorosłym jak i dzieciom. Ta bardzo mało wymagająca dyscyplina (wystarczą trzy piłeczki i trochę wolnej przestrzeni i już możemy świetnie bawić się przez wiele godzin) daje więc ogromną ilość radości i satysfakcji. Na tym jednak nie kończą się jej zalety. Szczególnie dużo z żonglerki wynoszą dzieci. Ich młode, chłonne i ciekawe świata umysły, rozwijające się dopiero zdolności i charaktery mogą zdumiewająco dużo zyskać dzięki prozaicznej zabawie piłeczkami. Jak dowodzą badania naukowe, żonglerka ma bowiem silny wpływ nie tylko na zdolności fizyczne, ale również na sferę poznawczą, umiejętności społeczne oraz postawę i system wartości. Zacznijmy jednak od początku.

Żonglerka jest aktywną formą spędzania czasu. Oznacza to, że w dobie wszechobecnej telewizji, komputerów, konsol do gier i internetu nasze dziecko poznaje ciekawą i atrakcyjną dla niego zabawę odciągającą je od elektronicznych mediów. W czasie jej uprawiania aktywizuje wszystkie mięśnie swojego ciała i dotlenia mózg, a jednocześnie nie obciąża znacząco stawów, które szczególnie w okresie wzrostu są bardzo wrażliwe na kontuzje. W czasie nauki panowania nad piłkami dziecko wyrabia sobie koordynacje ruchową i refleks, dzięki czemu poznaje swoje ciało i uczy się je kontrolować jednocześnie bawiąc się.

Żonglerka wymaga wykorzystywania obu stron ciała – zarówno prawej jak i lewej. W związku z tym nasz mózg zaczyna bardzo intensywnie wymieniać informacje między swoimi półkulami – „udrażniając" i rozwijając sieć połączeń nerwowych. Właśnie dlatego podstawy żonglerki są jednym z elementów kursów szybkiego czytania i technik pamięciowych. Jednym słowem dzięki prostej zabawie piłeczkami, jesteśmy w stanie szybciej, więcej i trwalej zapamiętać .

Ponieważ żonglowanie wymaga skupienia wyraźnie zwiększają się również dziecięce możliwości utrzymania koncentracji na wykonywanej czynności. Co więcej poprawia się również koordynacja wzrokowo-ruchowa (oko – ręka) wykorzystywana do takich umiejętności jak pisanie czy malowanie.

Podsumowując, żonglerka rozwija umiejętności intelektualne, co z pewnością pomoże naszym pociechom w szkolnych zmaganiach.

Mimo, że żonglerkę można trenować indywidualnie, to dzieci bardzo szybko znajdą wśród swoich kolegów i koleżanek grupę z którą będą mogły dzielić swoje nowe hobby. Dzięki temu będą uczyły się funkcjonować w społeczności, co wspomoże ich proces socjalizacji. Nauczą się dzielić swoimi sukcesami i pomagać sobie w chwilach trudności i zwątpienia (bo takie też oczywiście mają czasem miejsce). Będą dla siębie nawzajem inspiracją i dopingiem, pojawi się również koleżeńskie współzawodnictwo. Ze względu na indywidualny charakter żonglerki nie będzie jednak znanych z piłkarskich boisk krzyków i żalów – tutaj każdy sam musi zapracować na swój sukces, nie możemy więc obwiniać innych za swoje problemy. Żonglerka otwiera nas na innych ludzi, rozwija zmysł obserwacji i sprawia ze uczymy się poprzez naśladowanie a jednocześnie daje miejsce na własną inwencję. Okaże się, że każdy z żonglujących ma trochę inne możliwości, a mimo to nikt nie jest gorszy. Uczymy się więc wyrozumiałości i tolerancji. Aby rozwijać swoje umiejętności dziecko z własnej woli zacznie pilnować swojej systematyczności i zauważy, że wszystko czego zechce się nauczyć jest zbiorem mniejszych elementów. Kiedy opanujemy je pojedynczo, dużo łatwiej będzie nam wykonać całość. Jeśli coś nie wychodzi, to nie dlatego że wszystko jest źle. Trzeba znaleźć element, który sprawia nam trudność i dopracować go, a wtedy wszystko stanie się proste. Jest to więc nauka nauki – poznajemy metody, które można wykorzystywać również w szkole, a systematyczność i cierpliwość stanie się oczywistym środkiem prowadzącym do celu.

W ten właśnie sposób żonglerka uczy i bawi, rozwija i zachwyca. To zdumiewające jak mało wystarczy by zyskać tak wiele. Dlatego gorąco zapraszamy, niech i Twoje dziecko pozna podstawy żonglerki, zrobimy wszystko aby otworzyć przed nim ten magiczny świat!

W programie warsztatów: nauka żonglowania jedna, dwoma i trzema piłeczkami, zabawy integracyjne, chodzenie po linie, zabawy ze skakanka, dla starszych w sobotnie popołudnie warsztat kręcenia pojami. Warsztaty rozpoczynają się w piątkowe popołudnie o godzinie 16, w sobotę i niedziele o godzinie 12, kolejne grupy warsztatowe rozpoczynają się o pełnych godzinach.

W niedzielny wieczór zapraszamy wszystkich Państwa na jedyny w swoim rodzaju pokaz FireShow!

Żonglerka to nasza dodatkowa atrakcja – Centrum EduFun otwiera przed swoimi gośćmi świat nauk ścisłych w ich najciekawszej i najzabawniejszej postaci. Wszystkich, którzy chcieliby samodzielnie przekonać się, ze fizyka czy chemia to nie tylko wzory na tablicy ale tez mnóstwo niesamowitych, pasjonujących i widowiskowych zjawisk, a przede wszystkim wyśmienita zabawa zapraszamy do spędzenia czasu w EduFun. Codziennie, przez cale wakacje, w godzinach 10:00 – 21:30 (aż do zmierzchu) będziemy wspólnie bawić się i przy okazji odkrywać prawa rządzące otaczającą nas przyroda.

Opis ogólny Centrum:

Zapraszamy dzieci i dorosłych do Parku Rady Europy w Gdyni, gdzie w okresię wakacyjnym działa Centrum Interaktywnej Edukacji i Zabawy EduFun. Eksperymenty z ciekłym azotem, czym jest elektryczność, chemia w działaniu to tylko niektóre propozycje zabaw. Codziennie w godz. 10.00-22.00 na gości czekać będzie mnóstwo atrakcji.

Podstawową ideą EduFun jest edukacja przez zabawę. Bazując na doświadczeniu Parków Edukacyjnych Europy oraz własnemu, dzięki współpracy z grupą projektową MaradDesign, oblicze centrum oparte będzie na nowoczesnych rozwiązaniach i wielkogabarytowych konstrukcjach jak dotąd nie stosowanych w Polsce.

Ekspozycja stała – wielkogabarytowe interaktywne stanowiska edukacyjne

  • Podnieś dużego

  • Ogromna równoważnia

  • Wielkie Kule Newtona

  • Balansowanie na linie

  • Wielka waga

  • Rury dźwiękowe

  • Dzwony rurowe

Pokazy specjalne:

  • Temperatura, czyli jak zimny jest ciekły azot?

  • Elektryczność, czym jest?

  • Chemia w działaniu

Warsztaty konstruktorskie

  • Buduj z nami latawce

  • Silniki elektryczne

  • Baw się równowagą

Wielkie bańki mydlane

Magia która wciąga każdego.

Uczymy się bawiąc, bawimy się ucząc

Zapraszamy serdecznie do Gdyni do Parku Rady Europy (vis a vis Skweru Kościuszki) codziennie od 10.00 do 22.00 (dla dużych grup zorganizowanych możliwość otwarcia centrum od godziny 8.00).

Organizator: Inter_Edu Dawid Kubacki www.interedu.pl

Partnerzy: Patronat medialny:

Miasto Gdynia Radio Gdańsk

Politechnika Gdańska Polska Dziennik Bałtycki

Trojmiasto.pl

Exit mobile version