Zgromadzone w MEK zabytki, stanowiące świadectwo kultury ludowej urzekają bogactwem form i kształtów. Zachęcają do poszukiwania znaczeń i symboli, które kryją treści aktualne współcześnie. Wystawa stała inspiruje do zadawania pytań, do przyjrzenia się otaczającemu światu i samemu sobie – „Poznaj tu samego siebie” mówi motto naszego Muzeum.
Kierowani tą ideą zapraszamy do wspólnego odkrywania kryjących się w Muzeum tajemnic podczas warsztatów.
Inspiracją do spotkania będzie, przypadający na 22 Maja Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej. W jego trakcie dowiemy się jak przyroda inspiruje do tworzenia niezwykłych form i wzorów. Sprawdzimy biologiczno – przyrodnicze tropy i poszerzymy naszą wiedzę z zakresu etnobotaniki.
Etnokalendarz to cykl weekendowych warsztatów tworzony z myślą o uczestnikach w różnym wieku. W sezonie wrzesień 2015 – czerwiec 2016, w partnerstwie z Ośrodkiem Działań Ekologicznych „Źródła” zapraszamy do wspólnego przyglądania się otaczającemu nas światu i istniejących w nim współzależności kulturowych, środowiskowych, gospodarczych. Chcemy, aby warsztaty w MEK były okazją do szukania odpowiedzi na ważne pytania, twórczych eksperymentów i podejmowania nowych wyzwań. Zależy nam na rozwijaniu ciekawości i wrażliwości oraz poczucia, że każdy z nas swoimi codziennymi wyborami ma szansę realnie oddziaływać na życie ludzi w różnych częściach świata.
Informacje praktyczne
Termin: 15 maja 2016 r., godz. 11.00 – 15.30 (ostatnie wejście o 14.30)
Miejsce: Muzeum Etnograficzne w Krakowie, plac Wolnica 1
WSTĘP WOLNY
Nie dokonujemy rezerwacji. Warsztaty prowadzimy do wyczerpania materiałów.
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/354976224626727/
Partner: Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”
Opiekuni merytoryczni: Anna Chomczyńska, Kamil Czepiel
Kontakt: Anna Grajewska, e-mail: grajewska@etnomuzeum.eu lub (12) 430 18 27