☰ menu

Ekspedycja w Głąb Nauki – warsztaty przyrodnicze

czw.
05.11.2015

Pokazanie, jak nauka wyjaśnia zjawiska, definiuje współzależności, bada, testuje i zapisuje w liczbach wyniki doświadczeń, i jak przenosi się to na inne dziedziny życia

. Chcemy wykorzystać naturalną ciekawość i wrodzone inteligencje, aby dzieci pokochały chemię, fizykę, matematykę. Chciały się uczyć dla radości zdobywania wiedzy i nie zniechęcały się, kiedy w szkole przyjdzie pora na "wkuwanie" wzorów i reakcji.

To, co w szkole zapisywane jest na tablicy w postaci wzoru, u nas dzieci poznają empirycznie poprzez eksperyment, doświadczenie, budowanie i konstruowanie oraz obserwację.

EKSPEDYCJA W GŁĄB NAUKI, będzie realizować jeszcze jedno z naszych założeń. Przekreślamy stereotypowy podział na czytających humanistów i nieczytających fizyków, matematyków czy chemików. Czytanie poszerza wyobraźnię, rozwija logiczne myślenie, poprawia słownictwo i ułatwia nazywanie tego, co nas otacza. Dlatego nasza naukowa ekspedycja będzie wsparta na ciekawych książkach. Będą wsród nich lubiane przez Dzieci "Tajemnice" z serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, "Itch. Pasjonujące przygody poszukiwacza pierwiastków", mitologie i biografie znanych naukowców.

Zajęcia poprowadzą zaprzyjaźnieni z pracownią naukowcy, których pasją jest nowoczesna edukacja i praca z dziećmi.

EKSPEDYCJA W GŁĄB NAUKI – JAK POROZMAWIAĆ Z MAŁPĄ CZŁEKOKSZTAŁTNĄ?

PRZYRODA, PALEONTOLOGIA, ANTROPOLOGIA

PROWADZĄCA: Alina Krzemińska

DLA KOGO: dzieci w wieku 10 – 15 l

KIEDY: czwartek godz. 16.30 (cykl 9 spotkań) pierwsze zajęcia 5.11

CZAS TRWANIA: 90 min

CENA CYKLU: 270 zł
(pojedyncze zajęcia 35 zł*)
* istnieje możliwość zapłacenia za pojedyncze zajęcia tylko w przypadku pierwszych zajęć. Można rozłożyć oplatę za cykl na miesięczne raty

Jak porozmawiać z małpą człekokształtną? Co to są leksygramy? Co czerpią od zwierząt Indianie, a co wschodnie sztuki walki? O rysunkach naskalnych, paleoszamanizmie i jaskiniowej Wenus.

Zapraszamy na WARSZTATY PRZYRODNICZE, na których poznamy kultury późnego paleolitu Europy (kultura Grawecka, Magdaleńska), malowidła naskalne i życie ludzi w paleolicie.

Porozmawiamy o związku człowieka z przyrodą w kulturach rdzennych mieszkańców obu Ameryk. Przyglądniemy się zachowaniom zwierząt, ich cechom charakterystycznym i sposobom funkcjonowania w środowisku. Dowiemy się, dlaczego kojarzymy sowę z mądrością a lisa z chytrością? Jakie cechy mają te zwierzęta? Jak spojrzenie na zwierzęta rdzennych mieszkańców Ameryk różni się od Europejskiego? W jaki sposób Indianie czerpią mądrość z obserwacji zachowań zwierząt, a co czerpią z nich wschodnie sztuki walki.

W ramach warsztatów każdy z uczestników wybiorze sobie zwierzę – przewodnika i przygotuje własny projekt, w których przedstawi jego zachowania, środowisko życia, spojrzenie ludzi z rdzennych kultur i tp.

Inspiracją do warsztatów będzie książka: Kroniki Pradawnego Mroku – Wilczy brat Michella Pavera

Exit mobile version